Home Bitcoin Bitcoin yeniden 4.000 doların altına geriledi

Bitcoin yeniden 4.000 doların altına geriledi

Bitcoin yeniden 4.000 doların altına geriledi

brave
0

Bitcoin yeniden 4.000 doların altına düştü. Piyasalar geçtiğimiz günlerde yaşanan ani %5’lik çıkışa bugün %5.5 düşüş ile karşılık vermiş oldu.


Bitcoin Yeniden 4.000 Doların Altında

Toplamda 30 dakikadan az süren satış dalgasında 8 milyar dolarlık fon kripto sektörünü terk etmiş oldu. CryptoCompare verilerine göre fiyatta yaşaman şok düşüş hacimle de desteklendi. Bu düşüş bir balinanın büyük miktarda satış emri girmesi ile olmuş görünüyor.

Çin’de hükümet destekli yayın organı olan National Business Daily (NBD)’nin son yayınladığı rapora göre Dünya üzerindeki BTC arzının %87’sini toplam adreslerin yalnızca %1 kontrol ediyor.

Lakin şunu da kabul etmekte fayda var. En büyük adresler müşterileri için fon toplayan kripto borsası cüzdanları. O yüzden onları bireysel hesap olarak yani balina hükmünde görmemek gerekiyor. Yatırımcıları asıl korkutan bağımsız hareket edebilme yeteni olan ve balina diye tabir edilen bireysel büyük hesaplar.

İyimser Hava Dağıldı

Bugünkü satış dalgasından önce kimi analistler piyasa hakkında olumlu öngörülerde bulunmaya başlamıştı. DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach da bunlardan birisi. Gundlach’a göre Bitcoin 5.000 dolara doğru yükselip o bölgeden geri dönecekti. Biz bu öngörüyü sizler için haberleştirmiştik: Bitcoin 5.000 dolar yolunda

Adını sıklıkla duyduğumuz eToro kıdemli analisti Mati Greenspan ise daha temkinli bir açıklama yapmıştı. Greenspan’e göre Bitcoin’e 4.000 dolar değerindeyken alım girmek hiç mantıklı değil. Çünkü fiyatlar zaten 3.000 dolar ile 5.000 dolar arasında salınım yapacak. O yüzden 4.000 giriş yapmak için doğru bir tercih değil.

Greenspan ay başlarında yaptığı analizde fiyatın aşağı kırılması durumunda en büyük destek hattının 3.000 dolarda olduğunu belirtmişti. VERA indikatörünün daraldığını bunun da ani fiyat hareketlerini tetikleyeceğini bildirmişti. İlgili yazı için Tıklayın:

En son şunu da belirtmekte fayda var. Bitcoin grafiği demek Bart formasyonu demek. Bitcoin grafiği sürekli Bart Simpson’ın kafasının şeklini çiziyor. Buna alışmamız yararımıza olacaktır.

Bitcoinde Bart Formasyonu nedir Tıklayın

İlgili: 2019 yılı boyunca Bitcoin yükselmez

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave