Home Altcoin Uyuyan dev uyandı: Tron’un geri dönüşü!

Uyuyan dev uyandı: Tron’un geri dönüşü!

Uyuyan dev uyandı: Tron’un geri dönüşü!

0

Tron’un geri dönüşü ve dikkat çeken yükselişi son birkaç gündür piyasaya damgasını vuran bir gelişme. Kırmızı rengin hakim olduğu, diğer altcoinlerin değer kaybettiği sıralarda bile Tron değer kazanmaya devam etti. Tron’a değer kazandıran unsurlar neler olabilir?


Tron’un geri dönüşü!

Tron’un geri dönüşü kripto para piyasasında şu sıralarda en çok göze çarpan hareket. Son birkaç gündür piyasa kırmızı iken bile sadece Tron değer kazanmaya devam etti. Bugün  (9 Ocak sabahı) piyasada yeşil renk hakim ama içlerinde yine en çok değer kazanan Tron. An itibariyle BitcoinSV’yi de geçip 9.sıraya yerleşmiş durumda. Piyasa hacmi 1,78 milyar dolar ve fiyatı 0,026 dolara ulaştı. 24 saatte Tron değer artışı % 11 .

Tron vakfı ve tüm üyeler Tron’un gelişmesi ve benimsenmesi adına çok büyük gayret gösteriyorlar ve gayretleri sonuçsuz kalmıyor, fiyatlar günlük bazda düzenli bir yükseliş gösteriyor.

7 Ocak 2019’da 0,022 dolar olan fiyat, yukarı doğru dengeli bir hareketle birkaç saat içinde 0,024 dolara çıktı. Fiyat bu noktada bir süre konsolide yaşadı, herhangi bir düzeltme görmedi ve bir sonraki gün 8 Ocak 2019’da piyasa hacmi 1,7 milyar dolara, fiyat ise 0,0266 dolara çıktı.

24 saatlik bir sürede toplam işlem hacmi 273 milyon dolar, bu hacim Singapur merkezli Bit-Z borsasının TRX/XRP paritesini başlatmasının da katkısıyla oluştu. Borsa bu pariteden 70 milyon dolar vurdu. Borsa ayrıca TRX/ETH çiftinden 20 milyon dolar çıkardı.

Bit-Z’nin ardından Binance da TRX/USDT, TRX/ETH, TRX/BTC çiftlerinden 54 milyon dolar piyasaya katkı sağladı.

Tron’un diğer kriptoların önüne geçmesi ve dikkat çekici bir şekilde yükselmesinin nedenlerinin arasında ayrıca Bitrue borsasının da Tron/XRP işlem çiftinin başlatması var.

BiTrue borsasının Twitter’da bu konuda yaptığı duyuru şöyle:

“ en çok talep edilen TRC/XRP işlem çiftini başlatmaktan büyük heyecan duyuyoruz”

Yukarıda anlatılanların dışında, Tron’un yeni BitTorrent tokeninin başlaması da Tron’a olumlu katkı sağlayan bir unsur. BitTorrent, Tron vakfı tarafından tanıtıldı. BitTorrent ekibi BitTorrent toplululuğu için çok teşvik edici ve gayretli bir ekip. Kullanıcılar BitTorrent platformunda rahatlıkla BTT kullanarak dosyaları ve kaynakları seeding yapabilecekler.(Seeding: herhangi bir BiTorrent ile tamamen indirilmiş olan dosya veya dosyaların paylaşımdan alınmadan önce diğer paylaşımcıların erişiminde kalması) Bu haber de Tron ekosisteminde yankısını buldu. Tron topluluğu da fiyatın durmaksızın yükselmesinin nedenlerinden birisinin, bu son gelişme olabileceğini söylüyor. Tron ekibi gayretli çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Tron’u takip etmekte yarar var.

Kaynak

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave