Home Bitcoin Katil olay mahalline geri döner mi? Bitcoin’in gözü 6.000 dolarda

Katil olay mahalline geri döner mi? Bitcoin’in gözü 6.000 dolarda

Katil olay mahalline geri döner mi? Bitcoin’in gözü 6.000 dolarda

brave
0

Bitcoin’in gözü 6.000 Dolarda desek sanırım yanılmış olmayız. İlk aşamada 4500 bandını kırması gereken Bitcoin’in bundan sonraki süreçte 6000’e doğru bir yolculuk yapması sürpriz olmaz. Fakat bu çıkış sonrasında 6000’i kırabilir mi orası biraz şüpheli. 


Bitcoin’in gözü 6.000 Dolarda

Bitcoin son yaptığı sıçramayla kendisini 4000 Doların üzerine atmayı ve sonrasında orada tutunmayı başardı. 

  • Teyit edilmeyen bilgilere göre Japon FSA Bitcoin ETF’lerini değerlendiriyor
  • Bitcoin fiyat salınım aralığı ve hacim halen düşük seviyede

Kripto dünyası oldukça hareketli. Boğaların küçük bir hareketi ile Bitcoin kendini 4000 Doların üzerine atmayı başardı. Hem de oldukça düşük bir hacimde. Bunun dışında değişen fazla birşey yok. Eğer Bitcoin bir çıkış hareketi yaparak 4500 Doları kırabilirse 6000 Dolara doğru bir çıkış trendi başlayabilir.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bu yazı sırasında piyasa yine yeşile bürünmüş durumda. Dünyanın en değerli kripto parası olan Bitcoin düne göre %1,2 geçen haftaya göre %8,6 artış göstermiş görünüyor. Tabi bu hareketlerle ilgili ayıların bir gezinme hareketi tabirleri yerinde duruyor. Fakat boğalara göre bu durum bir sonraki çıkış için birer hazırlıktan ibaret. 4500’ün üstüne doğru güçlü bir hareket şüphesiz ki 6000 Dolar bandına doğru bir çıkışı beraberinde getirebilir. Ki zaten Bitcoin’in 6000’in altına düşmesi anlamsız bir süreç sonunda olmuştu.

Temel göstergeler

Analistler tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Bitfinex ve ETHfinex’in sunucularını Amazon’a geçirmesi sırasında oluşan volatiliteden en fazla Tron faydalandı. Bu geçiş sırasında ufak bir hareket yapan Bitcoin ise küçük bir dip hareketine hemen bir çıkışla tepki verdi.

Şu anda BTC’nin ABD borsa ve tahvil düzenleme kurulu SEC’den önce Japon eş kurumu FSA tarafından Bitcoin ETF’lerinin değerlendirildiği duyumundan etkilendiği düşünülebilir. Çünkü Bitcoin en önemli hacmin gerçekleştiği borsanın bir süre kapalı olmasından hemen hiç etkilenmedi. Bu arada SEC’in de bir süre sonra en azından VanEck ve SolidX’in Bitcoin ETF başvurusunu kabul etmesi beklenebilir. FSA ile ilgili duyum kurumun şu anda böyle bir finansal emtiaya yatırımcı ilgisini ölçmeye çalıştığı yönünde.

Mum düzeni

BTC fiyatı 4100 Dolar’ın üzerinde güçlü bir duruş sergiliyor. Eğer boğalar fiyatı daha yukarı taşıyabilirlerse 4500 Dolara doğru bir deneme görebiliriz. Bir sonaki koşuyu belirleyecek olan ise 4500 bandının kırılması. Çünkü Bitcoin’in gözü 6000 Dolarda. Saçma bir çekişme nedeniyle kaybettiği noktada.


 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave