Home Altcoin Bir haftada % 34 değer kazanan Tron (TRX) neden yükseliyor?

Bir haftada % 34 değer kazanan Tron (TRX) neden yükseliyor?

Bir haftada % 34 değer kazanan Tron (TRX) neden yükseliyor?

0

Tron (TRX) neden yükseliyor? Tron, 24 saat içinde yaklaşık % 7,49’luk bir yükseliş kaydetti ve toplamda bu hafta % 34 artmış oldu. Salı günkü fiyatı 0,0187 dolar iken TRX, şu anda 0.026086 $’dan işlem görüyor. Peki Tron bu yükselişi hangi gelişmelere borçlu?

Tron (TRX) neden yükseliyor? Hangi gelişmeler Tron Fiyatını etkiliyor? 

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri % 10′dan fazla artış gördüğünden dolayı genel olarak piyasa için ralliyle başlayan güzel bir hafta oldu. Yükselişe geçen kriptolar içinde en dikkat çekeni Tron oldu. Peki Tron (TRX) neden yükseliyor? Tron merkezsiz internet geliştiricileri ile etkileşime geçerek bir takım gelişmelere imza attı. Uçtan-uca dosya paylaşım platformu BitTorrent’in Singapur merkezli vakfı tarafından yeni bir Tron (BTT) tabanlı tokenin piyasaya çıkarılacağının duyurulması bu gelişmeler arasında en dikkat çekeniydi.

(bkzn:2019 Ripple XRP fiyat tahminleri )

(bknz: 2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?)

Geçen yıl BitTorrent’i satın alan Tron, BitTorrenti  platforma entegre etmek ve büyük kullanıcı tabanının dikkatini platforma çekmek için çalışmalar yürütüyor. BitTorrent kullanıcıları, dosyalar veya daha hızlı indirmeler için ödeme yaparken tokenleri kullanabilecekler. Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun, BitTorrent (BTT) olarak da adlandırılan yeni tokenin, platformda dosya paylaşan insanları ödüllendirmek için kullanılacağını açıkladı:

“Kullanıcılar yükleme için token kazanacak ve indirme işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcılar dosyayı bir süre daha paylaşıma açık bırakmaları için teşvik edilecek. Depolama ve bant genişliği, torrent ekosistemine yayılacak ve torrent kullanımlarının artmasını sağlayacak.”

Tron (TRX) neden yükseliyor? Binance Launchpad BitTorent işbirliği

Tron (TRX) neden yükseliyor sorusuna karşılık Binance’in BTT ile ilgili yeni girişimi de diyebiliriz. Binance CEO’su Changpeng Zhao da, yeni tokenin blockchain ve crypto için ilginç yeni bir deneyim sunacağını söylüyor:

“Dapp’ın babası nihayet merkezsiz para birimi ve iş modelini buldu. Çok ilginç bir çalışma olacak gibi görünüyor.”

Token satışlarını kullanarak fon sağlamaya çalışan girişimciler için yeni bir platform olan Binance Launchpad ise BTT (BitTorent)’i ABD dışındaki hesaplarda kullanıma sunacak. 

Tron ayrıca, Ethereum ağından platforma yeni geçen Everdragons platformu da dahil olmak üzere yılın başından beri 24 merkezsiz uygulama (DApps) eklediğini söyledi. Ever Dragons, Tron blockchainine kendi oyunlarından ikisini de (Goldmine ve Territory) getiriyor. Her iki oyun da Tron ‘da başladıktan ilk 12 saat içinde 14 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. Ünlü Ethereum oyunu World War Goo da Tron ağına giren oyunlar arasında. Oyunun geliştiricisi, platformun Tron’un “​​sorunsuz bir deneyim sunmak için işlemleri daha hızlı gerçekleştirdiğini” söylüyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

Ripple baz parite olarak güçlenmeye devam ediyor: 4 yeni çift eklendi

Ripple dünyanın en büyük islami bankalarından birini ağına dahil ediyor

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave