Home Bitcoin Bakkt’ın kripto paraya etkisi başladı- Dünyanın 23 numaralı zengini de Bitcoine yatırım yaptı

Bakkt’ın kripto paraya etkisi başladı- Dünyanın 23 numaralı zengini de Bitcoine yatırım yaptı

Bakkt’ın kripto paraya etkisi başladı- Dünyanın 23 numaralı zengini de Bitcoine yatırım yaptı

0

Bakkt’ın kripto paraya etkisi görülmeye başlandı. Kurumsal yatırımcıların ilgi odağı olmaya başlayan Bakkt şu ana kadar ne kadar fon topladı? Bakkt’a finansman sağlayan yatırımcılar kimler?

Bakkt’ın kripto paraya etkisi nasıl olacak?

Bakkt New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi olan Intercontinental Exchange (ICE) tarafından desteklenen bir kripto para platformudur. Şu anda 20 trilyon dolardan fazla değere sahip olan dünyanın en büyük borsası olan NYS’nin ana şirketi ICE tarafından başlatılan Bakkt’ın kripto paraya etkisinin büyük olacağı düşünülüyor. (bknz:Bakkt nedir? Gerçekten Bitcoin ve Ethereum ‘a yeni zirveler yaşatabilir mi?)

Bakkt vadeli işlemleri dünyanın en zenginlerinden biri olan Hong Kong’lu milyarder Li Ka-shing’in de aralarında bulunduğu ilk yatırımcılarından fon toplamaya başladı. Ve platform, 31 Aralık 2018’de A Serisi finans sağlama turunu tamamladı.

(bknz:Bir haftada % 34 değer kazanan Tron (TRX) neden yükseliyor)

(bknz:2019 Ripple XRP fiyat tahminleri)

Bakkt 180 milyonun üzerinde fon topladı!

Bakkt, yeni yıla müthiş bir giriş yaparak 180 milyon $ ‘dan fazla fon topladı. Bakkt’ın Medium bloğunda yer alan habere göre, Platform, Boston Consulting Group, Microsoft’un risk sermayesi kolu M12 ve Naspers’in fintech şirketi PayU’nun da aralarında bulunduğu ünlü teknoloji ve risk sermayesi yatırımcılarını cezbetti. EJ Insight’a göre ise, Bakkt’a yatırım yapan en önemli şirket, Li Ka-shing tarafından kurulan Hong Kong merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Horizons Ventures’dır. Bakkt yatırımı, Ka-shing’in kripto para birimlerine yönelik ilk girişimi değil. Horizons Ventures daha önce de, 2013 yılında BitPay‘e ve 2016’da Blockstream‘e yatırım yapmıştı. Son on yılda çeşitli teknoloji girişimleri portföyüne sahip olan Ka-shing, ayrıca Forbes tarfından da dünyanın en zengin 23. kişisi olarak belirlendi.

Yatırımcılar Bakkt’ın potansiyelini fark etmeye başladı

Bakkt CEO’su Kelly Loeffler Bakkt’ın kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladığını söyledi. Loeffler, Horizons Ventures şirketinin yanı sıra CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Pantera Capital ve Protocol Ventures’ın da platformlarına katıldığını açıkladı.

Birçok kripto trader’ı da, Kasım 2018 için planlanan ancak 24 Ocak 2019’a ertelenen Bakkt sözleşmelerinin başlatılmasını dört gözle bekliyor.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave