Home Altcoin Ripple ağındaki müşteri sayısı 200’ü geçti

Ripple ağındaki müşteri sayısı 200’ü geçti

Ripple ağındaki müşteri sayısı 200’ü geçti

brave
0

8 Ocak Salı günü, Kaliforniya FinTech girişimi Ripple, global ödeme ağı, RippleNet‘e 13 yeni müşteriyi daha kattı ve böylece Ripple ağındaki müşteri sayısı 200’e ulaştı.

Ripple ağındaki 13 yeni finans kurumu

 •  Euro Exim Bank : Anlık Kredi Mektupları, Kurumsal Banka Hesapları (Prestige Plus), Kredi Mektupları, Beklemedeki Mektuplar, Uluslararası Havale, Banka Garantileri, Ön Ödemeli Master Kartlar ve Ticari Kredi Hatları gibi çeşitli ticari finansman araçlarıyla çalışmaktadır .
 • SendFriend: ABD’den Filipinler’e para gönderme amaçlı bir çevrimiçi hizmet;
 • JNFX: Londra merkezli bir FOREX servis şirketi;
 • Finansal İşlem Kontrol Sistemleri : değerin hareket şeklini değiştirecek finansal altyapıyı oluşturan Stockholm merkezli bir şirket;
 • Al Ahli Kuveyt Bankası : Kuveyt şehrinde bulunan perakende ve ticari banka;
 • Transpaygo :KOBİ’lere bir iş günü içinde ödeme yapma gücü veren havale hizmeti;
 • Bahreyn Finansman Şirketi: para transferi ve döviz bozdurma hizmetleri sağlar;
 • ConnectPay: Litvanya merkezli ana bankalar tarafından uzun süredir yetersiz kullanılan, hızla büyüyen, çevrimiçi odaklı işletmeler için finansal hizmetler sağlar;
 • GMT Money : Avustralya’dan Hindistan’a yapılan ödemelerde uzmanlaşmış Avustralya para transferi hizmetleri;
 • WorldCom Finance : dünya çapında anında para transferi ve anında banka mevduatı için İnternet platformları geliştirme konusunda uzmanlaşmış müşteri odaklı bir şirket;
 • Olympia Trust Company : döviz bozdurma hizmeti de veren bir yatırım ortaklığı şirketi;
 • Pontual: kendisine ” bir numaralı Brezilya’ya ödeme yapma işlemcisi” adını veren bir Kaliforniya şirketi; ve
 • Banco Rendimento: bir Brezilya bankası.

XRP kullanmak ne işe yarar?

Ripple,

“JNFX, SendFriend, Transpaygo, FTCS ve Euro Exim Bank müşterileri adına ödemeleri gönderirken talep üzerine likidite sağlamak için dijital varlık XRP’den yararlanacaklarını” söylediler.

Ayrıca, XRP’nin “sınır ötesi bir ödeme gönderirken likidite için kullanılması, finansal kuruluşların, fon öncesi hesapların hedef para birimlerindeki sıkıntılardan kurtaracak.

Bunun yanı sıra, XRP kullanımı, geleneksel bankacılık yoluyla yapabildiklerinden daha hızlı ve daha düşük maliyetli ödemeler yapmalarına izin verecek.

Ayrıca, Ripple’ın blog yazısı şöyle diyor:

“RippleNet’teki finansal kuruluşlar şu anda likidite için XRP kullanmıyor, ancak acil/hızlı çözüme ilgi duyuyorlar. Örneğin CIMB veya Olympia Trust Company gibi – daha hızlı, daha düşük maliyetli ve daha şeffaf ödemeler için Ripple’ın teknolojisini ve modern API’leri kullanıyorlar. “

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şöyle dedi:

“2018’de, yaklaşık 100 finansal kuruluş RippleNet’e katıldı ve şimdi haftada iki, bazen üç yeni müşteri katıyoruz. Ayrıca, geçen yıl canlı ödeme gönderen müşterilerde yüzde 350’lik bir artış gördük. Ve daha fazla müşterinin talep üzerine likidite için XRP’den yararlandığını görmeye başladık. Günün sonunda hedefimiz, müşterilerimize dünyanın neresinde olursa olsun mükemmel, verimli sınır ötesi ödeme deneyimleri sağlamak ”dedi.

Kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave