Home Kriptopara Haber Borsa Haber İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

İşte IcoRating’e göre en güvenli kripto para borsaları…

brave
0

En güvenli kripto para borsaları hangileridir? IcoRating tarafından yapılan bir araştırmaya göre kripto para borsalarından çok azı tam güvenlik önlemlerine sahip. IcoRating hangi kriterleri baz alarak nasıl bir değerlendirme yaptı?

En güvenli kripto para borsaları hangileri?

Bir kripto analiz sitesi olan IcoRating.com tarafından yapılan bir araştırmaya göre 135 kripto para borsasından yüzde 16’sı tam güvenlik önlemlerine sahip. Araştırmada çok az sayıda borsa yüksek puan aldı. A + ile C – arasında notlar verilen borsalardan hiçbiri A+ alamazken sadece iki borsa en yüksek not olarak A aldı. En güvenli kripto para borsaları sıralamasında 19 borsa A- notu aldı.

(bknz: Ripple baz parite olarak güçlenmeye devam ediyor: 4 yeni çift eklendi)

(bknz:Ripple dünyanın en büyük islami bankalarından birini ağına dahil ediyor)

En güvenli kripto para borsaları olarak yüksek puan alan 5 borsanın sıralaması şöyle: Kraken, Cobinhood, Poloniex, BitMEX ve Bitfinex. Araştırmaya göre Coinbase Pro dokuzuncu sırada yer alıyor. HitBTC ise 13. sırada. Özellikle, CoinMarketCap’te şu sıralar ilk sırada yer alırken IcoRating.com’un araştırmasına göre Binance‘ın en güvenilir 34’üncü kripto borsası olması dikkat çekti. Aynı zamanda dikkat çekici sıralamalardan birine sahip olan borsa da 84. sırada yer alan Gemini’dir.

En güvenilir kripto para borsaları hangi kriterlere göre değerlendirildi?

Rapor, borsaların güvenliğini değerlendirmek için dört parametre kullandı: Kullanıcı güvenliği, alan ve kayıt güvenliği, web güvenliği ve DoS saldırılarına karşı korunma. Kullanıcı güvenliği, borsa kodunun denetlenmesi, zayıf şifrelerin reddedilme özelliği  ve iki faktörlü kimlik doğrulamanın olup olmamasına göre değerlendirildi. Alan güvenliği ise borsa sahiplerinin ya da çalışanlarının güvenliği sağlamak için sitelere nasıl erişim sağladığı ile ilgili koruma kriterlerini içeriyor. Çıkan sonuçlara göre borsaların sadece % 3’ü IcoRating tarafından belirlenen alan güvenlik kriterlerinin tamanına sahip.

Web güvenliği borsaların, güvenlik açıklarından (Heartbleed virüsü, clickjacking koruması gibi) korunma özelliklerini içeren yüksek güvenlik standartlarına sahip olup olmadığına göre değerlendirildi. Kraken özellikle bu kategoriden çok iyi bir not alarak ilk sırada yer aldı.

Kategoriler arasında DoS koruması en iyi performans gösteren kategori oldu. Ve borsaların % 74’ünün bu tür bir saldırıya karşı korumalı olduğu ortaya koyuldu.

Kaynak: Cryptoglobe

Ayrıca bknz:

2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?

Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?

Ripple XRP’nin gerçek değeri ne kadar? Coinmarketcap XRP’nin piyasa değerini yanlış mı hesaplıyor?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave