Home Altcoin Altcoin Teknik Analiz Ripple’da düşme riski: XRP’de alçalan üçgen formasyonu oluştu

Ripple’da düşme riski: XRP’de alçalan üçgen formasyonu oluştu

Ripple’da düşme riski: XRP’de alçalan üçgen formasyonu oluştu

brave
0

Ripple’da düşme riski belirdi. XRP’de alçalan üçgen formasyonu gözlemleniyor. Bu da muhtemelen fiyatların bir miktar aşağı çekileceği şeklinde okunabilir. İşlem açarken stop seviyesi belirlemeyi sakın unutmayın.


Ripple’da Düşme Riski

Alçalan üçgen formasyonu Aralık sonunda oluşmaya başlamıştı. Dün beklendiği gibi aşağı yönlü kırılma gerçekleşecekti ki Bitcoin beklenmedik bir şekilde 15 dakikada %5 değer kazandı. İmdada yetişen boğaların desteği ile aşağı yönlü kırılım ertelenmiş oldu.

Dün gece yaşanan yükselişe Litecoin FOMO’su sebep olduğu söyleniyor. (İlgili: Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti? Tıklayın) Litecoin’deki pozitif görünüm başta Bitcoin olmak üzere tüm kripto paraları etkiledi. Bu yükseliş aşağıda grafikte göreceğiniz gibi XRP fiyatını üçgenin alt kenarından üst kenarına kadar taşımış oldu.

Ripple'da düşme riski

4 saatlik XRP/USD grafiğine dikkatle baktığımızda RSI ve MACD göstergelerinin momentum kazandığına şahit oluyoruz. Kısa vadeli de olsa görünüm pozitif. Lakin sonrasında büyük ihtimalle fiyat aşağı dönecek. Çünkü alçalan üçgen formasyonları büyük olasılıkla aşağı yönlü fiyat hareketlerini tetiklemeleri ile meşhurdur.

Dahası, yalnızca XRP değil büyük kripto paraların çoğu da daha düşük tepeler oluşturmaya başladı (daha yüksek tepeler yükselişi, daha alçak tepeler düşüş sürecini simgeler) Buna Bitcoin da dahil. Bir önceki tepe noktası 4.240 dolar iken şimdi tepeyi 4.100 dolarda gerçekleştirdi.

Ripple'da düşme riski

Önemli Noktalar

  • XRP alçalan üçgen formasyonunda ilerliyor. Ki bu da düşüş alametidir.
  • Bitcoin’deki dün beklenmedik artış aşağı yönlü kırılmayı engellemiş görünüyor
  • Bitcoin dahil tüm büyük kripto paralar daha alçak tepe oluşturuyor. Bu da ayı piyasasının karakteristik özelliğidir.

Kaynak

Ripple hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave