Home Altcoin Ripple dünyanın en büyük islami bankalarından birini ağına dahil ediyor

Ripple dünyanın en büyük islami bankalarından birini ağına dahil ediyor

Ripple dünyanın en büyük islami bankalarından birini ağına dahil ediyor

0

Ripple dünyanın en büyük İslami bankalarından birini daha RippleNet ağına dahil etti. Hangi banka Ripple’in blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi hızlı havale hizmetini başlattı? Ortadoğu havale piyasasını ele geçirmeyi hedefleyen Ripple için bu anlaşma ne ifade ediyor?

Ripple dünyanın en büyük İslami bankalarından biri olan Kuveyt Finans Merkezi ile anlaştı!

Kuveyt Finans Merkezi (Kuwait Finance House), Ripple’in blockchain teknolojisini kullanarak sınır ötesi hızlı havale hizmetini başlattığını duyurdu. Artık “Hızlı Uluslararası Transfer” hizmeti kullanıma hazır ve müşteriler Al Rajhi Bankası’ndaki taraflar ile Ripple ağını kullanarak Suudi Riyal’i SAR kullanarak havale işlemleri gerçekleştirebilecek.

(bknz: 2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?)

Yeni havale hizmeti uzun bir deneme süresinin ardından büyük bir ilerleme kaydetti. Ekim ayında, Ripple yöneticilerinden Dilip Rao, Kuveyt Finans Merkezi Başkanı küresel ödemeleri ve finansal işlemler konusunda Ripple ile birlikte çalışmalar yürüttüğünü açıklamıştı.

Bu ortaklık ile Ripple dünyanın en büyük İslami bankalarından birini RippleNet’e dahil etmiş oldu. Ve Kuveyt Finans Merkezi (KFH), Ortadoğu’da uluslararası havale ödemeleri için kurumsal bir ağ olan RippleNet’e katılan ilk banka oldu. Şu ana kadar, KFH’den Ripple’ın xCurrent, xRapid ya da XRP ürünlerini kullanıp kullanmayağı ile ilgili bir açıklama gelmese de KFH, planlarının küresel kapsamlı olduğunu ve Suudi Riyali’nin ötesinde hizmeti genişletmeyi planladığını ifade ediyor:

“KFH, Ripple’ın blockchain teknolojisini kullanarak hızlı bir sınır ötesi havale hizmeti vermeye başladı. Müşteriler, Al Rajhi Bank’taki taraflara Suudi Riyal’i SAR ile ücretsiz bir şekilde havale işlemi sunan “Hızlı Uluslararası Transfer” hizmetini artık kullanabilecek.”

“Bu hizmet, dünyadaki farklı para birimlerini de kapsayacak şekilde genişletilecektir. KFH müşterileri, kfh.com adresindeki hesaplarından anında ve güvenli bir şekilde işlem ücreti ödemeden havale yapabilir.”

Ripple dünyanın en büyük İslami bankalarından NBK’yi de RippleNet’e dahil etti

Ripple dünyanın en büyük İslami bankalarını RippleNet ağına dahil ederek Orta Doğu’da alanını genişletmeye devam ediyor. Aralık ayında, Kuveyt Ulusal Bankası (NBK), Ripple’in xCurrent ödeme çözümünü kullanan sınır ötesi havaleler için yeni bir hizmet olan NBK Direct Remit’i başlattı. Kuveyt’te 7/24 hizmet sunan bir bankacılık kurumu ilk kez sınır ötesi transferler için xCurrent’i kullandı ve müşterilerin Ürdün’e havale yapmasını sağladı.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?

Ripple XRP’nin gerçek değeri ne kadar? Coinmarketcap XRP’nin piyasa değerini yanlış mı hesaplıyor?

2018 yılı 264 Altcoin için mezar oldu

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave