Home İnceleme Cüzdan Ledger’in yeni mobil cüzdanı Nano X ile tanışın

Ledger’in yeni mobil cüzdanı Nano X ile tanışın

Ledger’in yeni mobil cüzdanı Nano X ile tanışın

brave
0

Ledger’in yeni mobil cüzdanı Nano X görücüye çıkıyor. Ledger mobile geçti. Kripto cüzdan şirketi yeni Bluetooth özellikli Nano X cihazını Las Vegas’taki yıllık Consumer Electronic Show(CES)’da tanıttı.


Ledger’in yeni mobil cüzdanı Nano X

Bluetooth eklenmesinin anlamı Nano X’in mobil cihazlarda da kullanılabilecek olması. Bunun eksikliği şu anki cüzdanı Nano S kullanan kullanıcılar için bir sorundu. Dünyanın çoğunluğu öncelikle mobil bilgisayarları kullanıyor, masaüstü ya da laptoplara ya hiç ya da nadiren dokunuyor. Ledger CEO’su Eric Larcheveque şunları söyledi:

“Bizim bir mobil uygulamamız olduğu ve bunun Nano X ile çalıştığı gerçeği bu sıralamada büyük bir yazılım devrimi niteliğinde.”

CEO’ya göre Nano X’e Bluetooth üzerinden bağlanarak Ledger güvenliğine sahip olunduğunu fakat mobilin form faktörünün olmadığını söyledi. (Ledger cihazları depo anahtarlarıdır fakat bir yönetim cihazı üzerindeki dış uygulamanın işlem yazma ve göndermesine ihtiyaç duyar.)

Ledger yeni mobil cüzdanı Nano X’in fiyatı hakkında her hangi bir bilgi vermedi. Ancak Larcheveque, Nano X hayata geçtiğinde Nano S fiyatının düşeceğini söylüyor(şu anki satış fiyatı 69.99$). Ledger Web sitesine göre 1.3 milyondan fazla Nano S satıldı.

Yeni cihazda daha fazlası da var. Daha büyük bir ekran örneğin. Ekran büyüklüğü önemli çünkü Ledger’in pek çok işlem gerektiren güvenlik girişimi yazılım cihazının kendi üstünde yapılıyor.

Larcheveque’ye göre Nano X; “daha gelişmiş bir cihaz”.

Ledger’e göre Ledger Live mobil uygulaması Google Play ve ITunes üzerinde 16 Şubat’ta hazır olacak.

Çok sayıda uygulama

Bu amaçla Nano X’in oldukça yüksek bir hafızası var.

Hafıza bir yazılım cüzdanı için önemsiz görünebilir. Sonuçta bu, her kripto için kullanıcının sahip olduğu kamusal özel anahtar çiftleri depolaması değil mi?

Yanlış. Yeni tokenler kripto ekosistemini daha komplex hale getirirken farklı yazılımların farklı protokollerle etkileşimde olması zorunlu hale geliyor. Ledger’in yüksek güvenlik standartlarını devam ettirmek için şirket, her protokolün koin almak ve göndermek için kendi uygulamasına sahip olması gerektiği kararını verdi.

“Bizim uygulama geliştiren çok sayıda 3. Kısım geliştiricilerimiz var. Biz, bu uygulamaların sadece kendi özel anahtarları için işlem yaptıklarından emin olmak istiyoruz. “

Bunun ek faydası olduğunu söyleyen Larcheveque, bir uygulaması açık bir kullanıcının böylelikle başka bir protokolü yanlışlıkla imzalayamayacağını söylüyor.

Ledger Nano X, 100 kadar kripto değeri için uygulama depolayabiliyor. bu da Nano S’ten 6 kat fazla.

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave