Home Kriptopara Haber Kriptoların geleceği nasıl olacak? 9 önemli kripto uzmanı öngörüleri!

Kriptoların geleceği nasıl olacak? 9 önemli kripto uzmanı öngörüleri!

Kriptoların geleceği nasıl olacak? 9 önemli kripto uzmanı öngörüleri!

0

9 önemli kripto uzmanı, kriptoların geleceği ile ilgili CNBC’de bir programa katıldı. Kripto dünyasının 9 önemli şahsiyeti bu konuda neler söyledi? Önde gelen uzmanlara göre bizleri kripto dünyası ile ilgili nasıl bir gelecek bekliyor?


9 önemli kripto uzmanı öngörüleri!

9 önemli kripto uzmanı kripto dünyası ile ilgili son dakika gelişmelerine bağlı ne gibi öngörüde bulundular? Zirvedeki altcoinlerde hangi gelişmeler var?

Bitcoin ve kriptolar

Fundstrat’dan Tom Lee, günümüzde Bitcoin’in paypal’dan daha kullanışlı bir para transfer aracı olduğunu söylüyor. Dünyanın gittikçe dijitalleşmesinin dijital paraların benimsenmesinde çok etkili olduğunu söyleyen Tom Lee, Bitcoin’in gelecekte kitlelerce kabülünün artacağına inandığını vurguluyor. Allianz baş danışmanı Mohammed EI-Erian ise dağıtık defter ve blockchain teknolojisinin hem devletler bazında hem de özel sektörde büyük çaplı kabul göreceğini söylüyor. Morgan Creek’den Mark Yusko gelecek 10 yılda kripto dünyasının zirvelere çıkacağını ve şu anda sermayenin % 2-3 ünü yatırarak on yıl içinde çok büyük kazançlar elde edilebileceğini söylüyor.

Circle’dan Jeremy Allaire, kripto varlıkların tam olarak ne olduğu ile ilgili net bir tanımlama yapılması gerektiğini vurguluyor. Kriptolar bir emtia mı yoksa tahvil mi? Hangi kriptolar gerçekten tahvil? Buna göre de bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtiyor.

BKCM LLC’den Brian Kelly Bitcoin ile ilgili yapılan tüm yanlış yorumların mutlaka sonunda düzeltileceğini söylüyor. İnternet örneğini veren Kelly teknolojinin gittikçe gelişmesinin daha geniş çaplı kabule yol açtığını, Bitcoin için de aynı durumun söz konusu olduğunu ve Bitcoin’in kitlelerce  %100 benimseneceğini söylüyor.

Blockchain Capital’den Spencer Bogart 2018’in Bitcoin için muhteşem bir yıl olduğunu ve fiyat konusunu hiç önemsememek gerektiğini, asıl olanın teknolojideki gelişmeler olduğunu belirterek Lightning Network’ün aşırı hızını ve aşırı düşük fiyatını örnek veriyor. Kripto dünyasında kurumsallaşmanın daha da güçlendiğini söyleyen Spencer, seçkin akademik kurumların da bu alana girdiğini, ayrıca lider borsalarında yer almakta geri kalmadığını belirterek, ilk yıl ya da en geç iki yıl içinde neden Bitcoin almadım diye hayıflanacağımızı özellikle vurguluyor.

Coinbase den Asiff Hirji 2018 yılının göründüğü kadar kötü olmadığını bu yılda daha önce görmediğimiz kadar yenilik gördüğümüzü söylüyor ve kesinlikle 2019 yılının çok daha iyi olacağını vurguluyor.

Morgan Creek’den Athony Pompliano arz ve talep doğrultusunda Bitcoin fiyatında artışın olacağını, çünkü geleneksel bankacılık sisteminin yerine kriptoların benimsenmesinin artarak bir talep oluşacağını vurguluyor.

RPC Capital Marktes’dan Mitch Steves Bitcoin fiyatının GPU ve madencilik ile doğrudan ilgili olduğunu söyleyerek, 16 Ocak’ta başlayacak Ethereum Constantinople forkunun madenciler üzerinde ekstra bir baskı uygulayacağını, blok sayısının düşeceğini ve aylık üç yerine iki token alabileceklerini belirtiyor.(Ayrıca bknz: Ethereum Hard forkuna bir destek de OKEx’den)

Zirvedeki altcoinlerde son gelişmeler

Ethereum

Ethereum ile ilgili olarak, AMD ve Abu Dabi merkezli Halo Holding ile gerçekleşen ortaklık anlaşması var. Anlaşma Ethereum tabanlı yazılımın yükseltilmesi. Yeni girişim W3BCLOud blockchain alt yapısında ilk bağımsız Cloud bilgi işlemini gerçekleştirecek.

Ethereum yaratıcılarından ConSensys kurucusu Joe Lubin şöyle diyor:

“Blokchain ağlarının bilgi işlem gücünün, AMD’nin lider teknolojisi ile desteklenmesi, güçlendirilmesi dünya çapında gelişmekte olan merkeziyetsiz sistemlerin ölçeklenebilir bir benimsenmesine katkı sağlayacak. Donanım ve yazılımın bir araya gelmesi yeni altyapı tabakasını güçlendirecek ve blockchain teknolojilerinin hızlı bir şekilde yaygınlaşmasına yol açacak”

Ripple ve XRP
Ripple yeni eleman alımlarıyla kadrosunu güçlendiriyor. Ripple’dan David Schwartz kriptoların benimsenmesinde bankaların kilit rol oynayacağına inandığını söyleyerek, bankaların aslında kendi dijital varlıklarını üretme ve kontrol etme konusunda çok istekli olmadıklarını vurguluyor.

(Ayrıca bknz: Bitcoin yeni zirveleri zorlayacak,Ripple’ı geçecek…)

Dash, Bitcoin Cash, Litecoin, Dogecoin

Long Hash tarafından Coinmetrics den alınan verilere göre bu dört kriptonun arasında ödemelerde en çok kullanılan Dogecoin.

“Düşük değerli online para işlemlerinde son yıllarda bu üç altcoin, Dash, Dogecoin ve Litecoin hep teşvik edilmiştir. Geçtiğimiz ayın verilerine bakarsak Bitcoin cash bu üç altcoinden çok daha az online ödeme gerçekleştirdi. Dogecoin ise Aralık ayında Bitcoin Cash’den dört kat fazla ödeme işlemi yaptı.”

Tron

İddialı Ethereum oyunu World War Goo tron ağına geliyor. Açıklmaya göre Goo Tron’un hızlı işlemlerinden yararlanacak. “

(Ayrıca bknz: 2019 kripto para piyasaları nasıl bir görüntü verecek?)

kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave