Home Kriptopara Haber Borsa Haber Bugün büyük gün: DX.Exchange Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 6 coini daha listeliyor

Bugün büyük gün: DX.Exchange Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 6 coini daha listeliyor

Bugün büyük gün: DX.Exchange Bitcoin, Ethereum, Ripple ve 6 coini daha listeliyor

brave
0

DX.Exchange Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin ve Cardano’yu listeleyeceğini duyurdu. DX.Exchange hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıların gönül ferahlığı ile kripto para satın alabileceği ilk tam regüle edilmiş kripto borsası olma özelliği taşıyor.


DX.Exchange, Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Diğerlerini Listeliyor

DX.Exchange’in kripto paraları listeleyeceğini Ekim ayında duyurmuştuk.

Nasdaq desteği ile kurulan borsa resmi sitelerinde kendilerini tam teşekküllü ilk kripto borsası olarak tanıtıyor. Borsanın Nasdaq desteğiyle kurulması çok önemli. Çünkü Nasdaq’ın algoritması manipülasyon ve algı yönetimi etkilerini kıran akıllı yazımlarla güçlendirilmiş durumda. Bu teknolojinin ilk kez bir kripto borsasında alt yapı olarak hizmet verecek oluşu gerçekten sektör adına sevindirici bir adım.

Platformda ilk işlem gününde (bugün) Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin, Cardano, OmiseGo, Enigma, ShareToken ve Digibyte olmak üzere 9 kripto para listelenmiş olacak. DX.Exchange kendini bir fiat-kripto borsası olarak olarak tanımlıyor. Öyle ki farklı kripto paralar farklı fiat paralar üzerinden paritelendirilecek.

Öncelikle şunu belirtelim tüm kirpto paralar USD ile paritelendirilecek. Bunun dışında XRP ve Cardano Japon Yeni (JPY) ile paritelendirilecek. Euro (EUR) ise platformda XRP ve Digibyte üzerinden alınıp satılabilecek. Yani XRP hem USD, hem JPY hem de EUR üzerinden işlem görecek.

Estonya merkezli borsanın ilk günden farklılığını ortaya koyacak. Nasdaq ile yakın ilişkileri DX.Exchange’i bir adım öteye taşıyor. Çünkü daha ilk günden Nasdaq’da işlem gören en büyük 10 firmanın gerçek hisse değerleri üzerinden tokenize edilmiş ürünlerini de müşterilerine sunacak. Bu firmalar Apple, Amazon, Baidu, Facebook, Google, Intel, Microsoft, Netflix, Nvidia ve Tesla.

Platform ABD dışındaki yatırımcılara ABD piyasasına girmek için benzersiz bir imkan yaratıyor. Borsa sıfır komisyon ücreti ile açılış yapacak ve açılış öncesi ön kayıt yaptıran müşteri sayısı daha şimdiden 500.000’i geçmiş durumda.

DX SEC’den Onaylı Mı?

Firmanın CEO’su Bloomberg’e yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

“ABD’li regülatörler DX’in ilk hisse senedi işlemlerini denetlemesine rağmen, İcra Kurulu Başkanı Daniel Skowronski, bu hizmeti vermek için Amerikalıların iznine gerek olmadığını söyledi. Çünkü DX burada işlemiyor. Firmaya Avrupa Birliği’nde çalışma yetkisi bulunan Estonya Mali İstihbarat Birimi tarafından lisans verilmiş durumda.

 

Ne var ki SEC ve diğer düzenleyici kurumlar DX hakkında son sözünü daha söylemediler.

https://dx.exchange/about-us/

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave