Home Altcoin Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?

Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?

Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?

0

Stellar’ı geçen Litecoin neden yükseliyor? Piyasa kapitilizasyonu bakımından ilk 10’da yer alan tokenler arasında Ethereum’dan sonra yeni yılda en fazla artış kaydeden kripto para oldu. Litecoin hangi gelişmelerin ardından yükselişe geçti?

Stellar’ı geçen Litecoin 6.sıraya yerleşti!

2018, Litecoin (LTC) ve neredeyse tüm kripto paralar için berbat bir yıl oldu ve Litecoin fiyatı 2018’de % 90 düşüştü. Fakat, LTC 2019’un ilk haftasında güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Çoğu yatırımcı Bitcoin’in 4.000 $’a ulaşıp ulaşmayacağına odaklanırken, ilk 10’daki tokenler arasında Ethereum’dan sonra en yüksek artış kaydeden Litecoin oldu. 2018 Aralık ayında 82 dolara kadar düşen Ethereum geçen hafta momentum kazanarak dün gün içinde en yüksek değer olarak 160 doları gördü. Fakat yazının yayınlandığı sırada 2.86 değer kaybeden ETH 153,26 dolardan işlem görüyor. Peki Litecoin’de neler oluyor?

(bknz: Ripple XRP’nin gerçek değeri ne kadar? Coinmarketcap XRP’nin piyasa değerini yanlış mı hesaplıyor?)

Stellar’ı geçen Litecoin neden yükseliyor?

Piyasa kapitalizasyonunda 7. sırada bulunan Litecoin dün dolar karşında % 11’lik bir artış kaydetti. Bugün (6 Ocak) Stellar’ı geçen Litecoin yazının yayınlandığı sırada 9,65 oranında değer kazanarak 2,26 dolarlık piyasa değerine ulaştı. 7.sıraya gerileyen Stellar XLM ise şu sıralar 2,18 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

3 Ocak’ta OKEx borsası aralarında Ethereum ve XRP’nin de bulunduğu bir takım  kripto para için süresiz değiş-tokuş desteği sağlayacağını duyurdu. Litecoin’de yükseliş eğilimi de büyük ölçüde bu haber’in sonucunda gerçekleşti. Ayrıca en aktif kripto vakıflarından biri olan Litecoin Vakfı ile ilgili sponsorluk haberleri de yükselişi tetikledi. UFC platformuna sponsor olarak katılan Vakıf, dikkatleri LTC’nin üzerine çekmeyi başardı. 2 milyonun üzerinde izleyiciye sahip olan ve süperstar savaşçısı Jon Jones’un dönüşünü müjdeleyen UFC 232 platformuna sponsor olarak katılan Litecoin’in logosu maçlarda yer alacak. Litecoin Vakfı’nın bu tarz sıradışı reklam kampanyalarına katılması Litecoin’in yükselişine katkı sağladığı düşünülüyor.

Ayrıca Litecoin’in kurucusu Charlie Lee dün LTC Lightning Network’ün aktif 100 düğümü aştığını tekrar tweetleyerek LTC’nin yükselişine katkıda bulundu. 2017 yılının Aralık ayında LTC’nin tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştığı bir zamanda elindeki tüm LTC’leri sattığı için eleştirilen Lee, şu sıralar LTC’nin toparlanmasına yardımcı olmak için çaba gösteriyor.

Kaynak

2018 yılı 264 Altcoin için mezar oldu

Ethereum artık yüzde 99 daha az enerji tüketecek

Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial