Home Kriptopara Haber BTC yeni zirveleri zorlayacak, Ripple Bitcoin’i geçecek – işte Weiss Ratings öngörüleri

BTC yeni zirveleri zorlayacak, Ripple Bitcoin’i geçecek – işte Weiss Ratings öngörüleri

BTC yeni zirveleri zorlayacak, Ripple Bitcoin’i geçecek – işte Weiss Ratings öngörüleri

brave
0

Ripple Bitcoin’i geçecek mi? Weiss Ratings 2019 yılı için 7 kripto öngörüsü yayınladı ve bunların en dikkat çekenlerinden birisi Ripple Bitcoin’i geçecek öngörüsü. 7 öngörüde neler var?


Ripple Bitcoin’i geçecek mi?

Ripple Bitcoin’i geçecek mi? Önce öngörülerin yer aldığı makalede neler var bir bakalım. Weiss Ratings tarafından yayınlanan makalede, 2018 yılının kötü geçmesine rağmen içinde piyasa için çok olumlu gelişmeler barındırdığı belirtilmiş. Bunlardan bazılarının çok önemli gelişmeler olduğu vurgulanarak, lightning network, EOS mainnet, Hashgraph ve Holochain örnek olarak verilmiş.

Makalenin 2019 yılı öngörüleri maddeler halinde şöyle :

1- Bitcoin’in bir tasarruf aracı olarak kullanılma oranı artacak

Weiss Rating’in analiz ekibine göre Bitcoin’in en önemli özelliği, değerlerin insanlar arasında transferini kolay, güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştirmesi. Bu açıdan Bitcoin ile rekabet edecek başka bir coin yok. Bitcoin  gerçek bir dijital altın olma yolunda ilerliyor.

2– Bitcoin fiyatı yine yükselecek ve tüm zamanların en yükseğine çıkacak

Analiz ekibi net rakamlar vermeksizin,her zaman ayı piyasasından sonra Bitcoin’in platform ve çözüm kalitesi sayesinde çok güçlü bir iyileşme gösterdiğini belirtmiş.

3-Seçkin altcoinler önceki yüksek fiyatlarının 20 katı kadar değer kazanacaklar

Bitcoinin ayak izlerini takip eden bazı altcoinler daha fazla benimsenecek ancak bu rakam öyle 2017’deki gibi büyük olmayacak sadece süper teknolojisi olan birkaç altcoin boğa rallisi yaşayacak

4-Bir grup özel altcoin yeni tür internet inşa etmeyi tamamlayacak

Ekibe göre EOS, Cardano (ADA) ve Holochain gibi projeler internet üzerinde yeni bir paradigma geliştirmeye devam edecekler. Benzerlerinin çoğu ise başaramayacak.

5- Başka bir özel altcoin grubu bankacılık işlemelerinin sonunu getirecek

Weiss ekibine göre Ripple ve Stellar, geleneksel bankacılık sisteminin tamamen yenilenmesi ve iyileştirilmesinde lider bir rol üstlenecekler. Ekip şundan gayet emin; Ripple’ın XRP’si sonunda dünyada 1 numara bir kripto para olacak, bu alanda Bitcoin’i geçecek.

6-Bitcoin taklidi coinler yok olacak

Bu öngörü en olumsuz olanı. Bitcoin forklarına ağır eleştiri getiren ekip, forkları işe yaramaz diye tanımlamış

“ piyasaya yeni bir katkı sağlamayan pek çok altcoin yok olup gidecek hatta ilk 10 daki coinlerden de bu şartı taşıyanlar var, mesela Bitcoin cash, BitcoinSV ve litecoin

7- ilk 10 a çok yeni coinler girecek

Ekibe göre dünya çapında piyasa hacminde çok önemli değişimler olacak ve Holochain, Hedera Hashgraph ve şu anda popüler olmayan diğer kripto paralar sahnede yerini alacak. Eko sistemin şu ana kadar gösterdiği tutum da bu yönde oldu. Teknolojisi iyi olan projeler mutlaka iyi yerlere geldiler.

Bu öngörülerin çoğu Bitcoin taraftarlarınca paylaşılıyor ancak son ikiye dikkat edin, çok önemli öngörüler bunlar. Bakalım gerçekten ilk 10 değişecek mi? Forklar yok olacak mı? ve Ripple Bitcoin’i geçecek mi? 2018 yılında yaşadığımız gibi bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave