Home Altcoin 2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?

2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?

2019’da Zcash yatırımı yapmalı mıyım?

0

2019’da Zcash yatırımı yapmak mantıklı mı? Verge, Monero ve Dash gibi gizlilik odaklı bir kripto para olan Zcash yatırımcılar arasında gittikçe popülerleşiyor. Zcash nedir? Ve neden popülerleşiyor?

Zcash nedir? 2019’da Zcash yatırımı yapmak mantıklı mı?

ZCash, kullanıcılara daha fazla gizlilik sağlamak amacıyla 2016 yılında piyasaya sürülen dijital bir para birimidir. 2019 yılında Zcash, mobile ödemeler konusunda en çok tercih edilen platform olmayı hedefliyor. Bunun için Zcash geliştiricileri mobil cüzdan oluşturdu ve bu alanda Zcash’i daha fazla geliştirmek için çalışmalar devam ediyor.

Ayrıca Bitcoin Superstore sistemine katılan Zcash kullanıcılar arasında gittikçe yaygınlaşıyor. Zcash, Bitcoin Superstore ile artık Amazon, Starbucks, Google Express gibi dünya devlerinin sanal ve fiziksel mağazalarında bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek.

(bknz: Stellar’ı geçen Litecoin neden artışa geçti?)

(bknz: Ripple XRP’nin gerçek değeri ne kadar? Coinmarketcap XRP’nin piyasa değerini yanlış mı hesaplıyor?)

Matthew Beck: 2019’da Zcash yatırımı karlı olacak

Grayscale Investment’ın analistlerinden Matthew Beck, 2025 yılına kadar ZEC’in 60.000 doları göreceğini tahmin ediyor. Beck, önümüzdeki yıllarda yatırımcılar tarafından geleneksel offshore bankacılık yerine ZCash kullanılacağını ve böylece ZEC’in 60.000 dolara kadar yükselebileceğini öngörüyor. Peki Beck’e göre neden 2019’da Zcash yatırımı artacak?

Zcash, para transferlerinde kişilerin bilgilerini güvenli bir şekilde saklıyor ve başkalarıyla paylaşılmasına izin vermiyor. Beck,zk-SNARKs” olarak adlandırılan gizlilik odaklı teknolojisi sayesinde “ZEC’in küresel olarak erişilebilir ilk “offshore” yatırım fırsatı veya kişisel bir İsviçre banka hesabı olarak görülmeye başladığını söylüyor. Beck, artan rekabet ve vergi kaçakçılığı ile mücadele yasalarının artırılması sonucu offshore bankacılığının azalmaya başladığını söylüyor. Beck’e göre, mahremiyet odaklı Zcash, gittikçe azalan offshore bankacılığının bıraktığı boşluğu doldurmaya hazır. 

John Young’un Zcash fiyat tahmini

Tahminlerini varsayımlara dayandıran diğer analistlerin aksine, John Young geçmiş fiyat analizi içeren Moneto Carlo metodunu temel alan tahminleriyle tanınıyor. Young, 2018’de ZCash için 9 dolar ile 1.073 dolar arasında makul bir fiyat tahmini yapmıştı. 

Sürekli gelişen bir Blockchain ağına sahip olan Zcash, kripto dünyasında dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Madenciliğindeki değişiklikler, artan likidite ve ağ güncellemeleri ile 2018 Zcash için dönüm noktası oldu. Yazının yayınlandığı sırada  ZEC % 4,60 değer kazanarak 62,45 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: BTCWires

Ayrıca bknz:

2018 yılı 264 Altcoin için mezar oldu

Ethereum artık yüzde 99 daha az enerji tüketecek

Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave