Home Bitcoin Cardano Bitcoin’den daha çok yorum alıyor

Cardano Bitcoin’den daha çok yorum alıyor

Cardano Bitcoin’den daha çok yorum alıyor

0

Cardano Bitcoin’den daha fazla yorum alıyor. Cardano, 2018’de GitHub’ın desteklediği en aktif madeni paradır. Bitcoin ile karşılaştırıldığında, piyasa hacmiyle 11. sıradadır.

Cardano (ADA) Bitcoin’den daha çok gelişiyor

2018 yılının sonunda, kripto endüstrisi ile ilgili ilginç istatistiklerin bir kısmı ortaya çıkmaya başladı. Bazı raporların yılın tekrarı olması beklenirken, bazıları dijital para dünyasında ilginç görüntüler çiziyor.

Bu raporlardan biri  CoinCodeCap’ten geldi.  Bu web sitesi dünyadaki kripto para birimleri koduyla yapılan tüm değişikliklerin kaydını tutan bir sitedir. Rapor, Cardano‘nun 2018’de en aktif olarak geliştirilen kripto para olduğunu gösterdi.

Cardano, 2018 boyunca kod havuzlarına 17600’den fazla yorum almıştır. Bu Cardano’nun çekirdek kodunun 17600 kez eklendiği ve revize edildiği anlamına geliyor. 21000 komut ile yılın en çok geliştirilen madeni parası Augur (REP)’tir.  Augur piyasa hacmiyle listede 48. sırada. Yorum sıralamasında dördüncü ve beşinci sıraları Ethereum ve Lisk alıyor.

GitHub , Git sürüm kontrolünü kullanan en yaygın servislerden biridir. Git, yazılımdaki değişiklikleri izleyen ve birden fazla geliştirici arasındaki işi koordine edenkontrol sistemidir.

Bir Coin’in geleceği için yorumlar ne anlama geliyor?

CoinCodeCap’ten gelen en yeni verilere göre, en değerli veya en sık işlem gören koin olmak, onun en gelişmiş olduğu anlamında olmadığını gösteriyor.

Bir kripto para birimi ne kadar çok yorum alırsa, tüm projede o kadar fazla değişiklik yapıldığı anlaşılır. Her bir yorum bir geliştirici ID’sine karşılık geliyor. Böylece geliştiriciler yapılan tüm değişikliklerin şeffaf bir kaydını tutabiliyor. Bu değişiklikler önemlidir, çünkü sahne arkasında gerçekleşen geliştirme işlerinin miktarını yansıtırlar.  Bu da koinin değeri üzerinde, uzun vadede büyük bir etki oluşturuyor. Cardano’nun gelişime odaklanması, onu 2019’da Ethereum’a layık bir rakip haline getiriyor. Cardano’nun kalkınmaya odaklanması, onu 2019’da Ethereum’a layık bir rakip olarak konumlandırıyor.

Diğerleri Cardano’yu kripto paranın nasıl geliştirilmesi gerektiğine açık bir örnek olarak görüyor. Bir koinin gösterdiği teknik gelişim her zaman değer yaratma ve benimsenmeden önce gelmelidir. Yani parasal getiri, ideal olarak en son sırada yer almalıdır.

Her ne kadar Cardano 2018’in en büyük Git-yorumlu projelerden biri olsa da Bitcoin, Eter ve XRP gibi üst madeni paralarla karşılaştığında, 2018’de daha büyük bir değer kaybına uğradı. Piyasa hacminin % 95’ini kaybetti. Şu da bilinmelidir ki Git’in yorumlarının üzerinde oynama yapılıyor olabilir. Bir geliştirici, skoru şişirmek için sisteme tekrar tekrar değişiklik gönderebilir. Bu istatistikler, geliştirme ekipleri değişikliklerini makul bir şekilde kullandığı sürece anlamlıdır.

Bütün bunlar göz önüne alındığında, Cardano’nun en çok geliştirilen kripto paralardan biri olduğu söylenebillir. Uzun vadede daha çok gelişim, daha iyi özellik, daha fazla kullanıcı ve nihayetinde daha yüksek bir fiyat anlamına gelir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave