Home Kriptopara Haber 2019’da kripto para piyasasını neler bekliyor?

2019’da kripto para piyasasını neler bekliyor?

2019’da kripto para piyasasını neler bekliyor?

0

Öncelikle tüm okuyucuların yeni yılını kutluyor bol kazançlı bir yıl diliyorum.

2018 yılı kripto para severler için bekleneni vermese de 2019 yılı için umutlar ve kazanç beklentisinin devam ettiğini söylemek yanlış olmaz sanırım. Gelin 2019’da kripto para piyasasını olumlu veya olumsuz etkileyecek olayları  kısaca özetleyelim.


2019’da kripto para piyasasındaki beklentiler

  • Fiyat anlamında sevenlerini en çok üzen kripto paralardan birisi Ethereum (ETH) oldu. ICO projelerinin büyük kısmının başarısız (birçoğu ERC-20 altyapısına sahip) ve toplanan fonların büyük kısmının ETH olmasından dolayı fiyat anlamında ETH fiyatını ciddi oranda geri çekti. Ancak ETH yeni yıla yeni heyecanlarla giriyor. Ocak ayı içinde geçekleşecek üç tane fork olayından dolayı ETH için fiyat dalgalanmaları bekleyebiliriz. Bu konu ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

  • 2018 yılında Türkiye dahil birçok ülke kripto paraların regülasyonu, kitle fonlama gibi konularda olumlu sinyaller vermeye başlamış olması oldukça ümit verici. Umarım 2019 regülasyon yılı olarak kayıtlara geçer ve daha geniş kitlelerin katılımı ile kripto para piyasalarını fon girişi artar ve yasal bir zemine oturur.

 

  • Kullanıcıların merakla beklediği ETF onayları ve BAKKT işlemlerinin kısa zaman içerisinde başlama olasılığı bizleri heyecanlandıran gelişmeler. Olumlu haber ve gelişmelerin açıklanmasını borsa hacimlerini ve kripto para değerlemesini artıracağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Tabi tam tersi durumlara da hazırlıklı olmakta fayda var.

 

  • Geçen yıllar içinde kripto paraların piyasa değerlerinin aşırı hareketli olması yeni bir sektör yaratmış görünüyor. Kısaca “stabil coin” olarak adlandırılan ve yüksek volariteden uzak bir görüntü çizen stabil coinleri 2019 yılında daha çok göreceğimizi düşünüyorum. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye https://stable.report/ bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

  • Kripto para piyasalarında ICO projelerine alternatif olarak STO ve CTO projelerinin yükselişine tanıklık edebiliriz. Kısaca açıklamak gerekirse:

STO (Security Token Offering-Menkul Kıymet Tokeni Arzı): Tokenize olmuş menkul kıymetlerin halka arzıdır.          CTO (Composite Token Offering-Karma Token Arzı): Hem utility (hizmet) hem de security (menkul kıymet) tokenleri ile donatılmış tokenlerin satışıdır.

Reel iş dünyasının enstrümanları ile kripto para dünyasını bir araya getirmesi noktasında ICO alternatifi olan STO ve CTO projelerinin performansını merakla bekliyorum.

 

  • Yeni bir pasif gelir kaynağı olan “NODE” sistemleri ile ilgili gelişmelerin daha da yaygınlaşacağını düşünüyorum. Kısa zaman içerisinde bu konuda bir makale yayınlamayı planlıyorum.

Son söz olarak ta şunu eklemekte fayda var. Kendini kripto para uzmanı olarak tanıtan yerli ve yabancı birçok şahsın 2018 yılında ciddi fiyat yanılgısı oluşturduğunu görüyoruz. Lütfen yatırım yapmadan önce araştırmanızı yapın ve spekülatif açıklamalara karşı dikkatli olunuz.

Sağlıcakla Kalın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave