Anasayfa Eğitim Kripto Para Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!
koinmedya_brave

Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!

Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!
0

Tron 2019’da Stellar XLM’yi piyasa değeri bakımından geçebilecek mi? Stellar’ın kurucusu ve Tron’un kurucusu arasında devam eden “çöp” tartışmasında Justin Sun’dan yeni bir atak geldi. 

Justin Sun: Tron 2019’da Stellar XLM’yi geçecek!

Stellar’ın  kurucu otağı ve CTO’su Jed McCaleb geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği bir röportajda Tron’u “çöp” olarak nitelendimişti:

Tron gibi projeler sadece çöp. Ama insanlar teknik olarak işe yaramayan bu projelere  tonlarca para harcıyorlar. Dijital ödeme birimine ihtiyaç duyduğunuzda Stellar’ı da Bitcoin’i de kullanabilirsiniz. Başka bir ödeme türüne ihtiyacınız yok.”

Tron taraftarları tepkili!

McCaleb’in TRON projesi ve kripto para piyasası hakkında olumsuz yorumları Tron topluluğunda tepkilere neden oldu. Tron topluluğunda tanınan biri olan Misha Lederman Twitter’da, “Sayılar “çöp” den daha yüksek sesle konuşur” diyerek hangi projenin daha fazla kullanıldığını gösteren grafikler ve işlem istatistikleri yayınlayarak Tron’a destek çıktı.

(bknz: Bitcoin kullanıcıları için Apple ürünlerinden vazgeçme zamanı geldi mi?)

Justin Sun’dan Stellar CTO’suna karşı atak!

Justin Sun da, Stellar’ın TRX ile rekabet edemeyeceğini ifade eden tweet’e şöyle bir yanıt verdi:

Sun, XLM’nin işlem hacminin düşük olması nedeniyle Stellar’ın Tron’un rakibi olamayacağını söyledi. Ayrıca Stellar ağının merkezi olduğunu ve ağ üzerinde merkezsiz uygulamaların (dapps) olmadığını da belirten Sun, Tron 2019’da Stellar XLM’yi piyasa kapitilizasyonu bakımından da geçecek diyor.

Tron 2019’da Stellar (XLM) ile rakip olabilir mi?

Şu anda Tron, 1.359 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 10. sırada yer alırken Stellar ise 2,207 milyar dolarlık piyasa değeri 6. sırada yer alıyor. XLM’nin işlem hacmi 85.738,060 $ iken TRX’in işlem hacmi ise 121.618.813 $‘dır.

Diğer taraftan Stellar dağıtılmış sınır ötesi ödemeler için bir platform sunan açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Stellar, Ripple (XRP) ile aynı kullanım durumuna sahip olduğu ve aynı kulvarda yarıştığı için XRP ile karşılaştırmak daha doğru olabilir. Stellar, Tron gibi merkezsiz açık bir marketplace oluşturmadan ziyade blockchain teknolojilerini geleneksel bankacılık sistemine entegre etmeye odaklanan bir projedir.

 TRON ise, dünya çapında ücretsiz bir içerik sunan eğlence sistemi kurmayı amaçlayan merkezsiz bir blockchain platformudur. Kullanıcılarına, herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan verilerini güvenli bir şekilde yayınlama, depolama ve elde etme fırsatı sunmayı amaçlıyor.TRON ve Stellar, birbirine yakın piyasa değerlerine sahip iki kripto para birimidir ve 2017 ve 2018 yıllarında piyasa büyüklüğü açısından birbiriyle rekabet eden bu iki projenin hem popülerlik hem de yatırım tahsisi bakımından benzerlik gösterse de kullanım durumları oldukça farklıdır.

Bu nedenle, iki kripto para birimi oldukça farklı kullanım durumlarına sahip ve mevcut sistem ve altyapıların iyileştirilmesi için blockchain teknolojisinin kullanılabileceği farklı alanlar oluşturmayı hedefliyor. Sonuç olarak, her iki projenin de katlanarak büyümesi için yeterli alan var.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Neden Ethereum 2019’a ralli ile başladı?

 

 

koinmedya_brave
Etiketler:
X