Home Ethereum Ethereum bir sonraki yükseliş trendine ne zaman başlar?

Ethereum bir sonraki yükseliş trendine ne zaman başlar?

Ethereum bir sonraki yükseliş trendine ne zaman başlar?

brave
0

Ethereum bir sonraki yükseliş trendine ne zaman girer ve son günlerdeki çıkışını muhafaza edebilir mi? Konu ile alakalı grafik analizi yazımızda bulabilirsiniz.


Ethereum bir sonraki yükseliş trendine ne zaman girer?

Ethereum fiyatları son birkaç günde agresif bir çıkış yakaladı. Bunun temel sebebi olarak Constantinople güncellemesi olarak belirtiliyor. Kripto para piyasası yapılacak olan bu güncellemenin Ethereum fiyatlarının dolar bazında çok ciddi yükselmesine sebep olacağını düşünüyor. Aslında bu beklenti şimdiden satın alınmış durumda. Güncelleme haberleri çıktıktan bu yana yükseliş devam ediyor ve artık muhtemel bir düzeltme gelebilir. ETH/USD oranını gösteren aşağıdaki 4H grafiğine baktığımızda, fiyatlarını zaten %61.8 Fibonacci seviyesine geldikten sonra aşağı yönlü hareket etmeye başladığını görebiliriz. Daha önce de %38.2 Fibonacci seviyesi kuvvetli bir destek noktası olarak test edilmişti.

(İlgili: Ocak ayı Ethereum takviminde 3 hard fork var)

Ethereum (ETH) Likely To Trade Sideways Before Its Next Decisive Move

Grafiğin RSI verilerine baktığımız zaman fiyatların bir miktar geriye gideceğini ve daha sonra yatay hareket edebileceğini söylememiz mümkün. Bu yatay hareket döneminde Ethereum % 61. 8 Fibonacci destek seviyesini kıracağına mı yoksa yukarı yönlü çıkışını tamamlayacağına mı karar verecek. Muhtemel senaryo ise bir miktar geri çekilmeden sonra tekrar yükselişin başlayacağı yönünde.

Bu çekilme sonrasında fiyatların 200 dolara kadar çıkma ihtimali var. Bu senaryo gerçekleşirse Ethereum geçmişte yaptığı fiyat hareketlerini tekrar edebilir. En kötü senaryo olarak fiyatlar düşse dahi 83 dolardan aşağı düşmesi beklenmiyor. Çünkü diğer pek çok kripto para gibi Ethereum da düzeltmeyi tamamlamak üzere. 2018 yılında yaşanan ayı piyasasının önümüzdeki birkaç hafta içerisinde sona ereceğini tahmin ediyoruz.

Şu anda pek çok insan kaybettiği paraların telafisini düşünüyor. Fiyatların belli bir yükseklikten sonra istediği seviyeye geldiğini düşündüklerinde insanlar satışa geçeceklerdir. Böyle bir durumda yatay hareketin olması ve devam etmesi gayet normaldir. Peki herkes böyle bir başabaş (breakeven) nokta yani zararlarını telafi edeceğim noktayı yakalayıp satış yapmayı düşünüyorsa fiyatlar nasıl yükselecek? Bunu şu şekilde izah edebiliriz: Önümüzdeki birkaç ay içerisinde güçlü yatırımcılar zayıf yatırımcılardan parayı satın alacaklar. Bizim tahminlerimize göre piyasada şu an satış dalgasının gelmesini bekleyen pek çok yeni yatırımcı var. Yeni yatırımcıların yapacağı alışlarla birlikte yeni bir rallinin başlayacağını tahmin ediyoruz.

Ethereum hakkında daha fazlası için Tıklayın

Kaynak için tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave