Home Altcoin 2019’da bu 6 kripto paraya dikkat

2019’da bu 6 kripto paraya dikkat

2019’da bu 6 kripto paraya dikkat

0

2018 yılı yeni projeler için kabus yılı oldu. 2019 yılında ise yeni projeler yolda. Bu altı kripto paraya dikkat. 2019 yılında iddialı projelerle karşımıza çıkmayı planlıyorlar.


2019 yılında yeni projelere ve 6 kripto paraya dikkat

Ethereum, DFINITY, Polymath, dApp, Monaco ve EOS. Bu kripto paralar ve projeler, 2019 yılında karşımıza yeni startup projelerle çıkacak. Başarılı olup olmayacaklarını ise zaman gösterecek.

Ethereum

2019 yılı Ethereum için ölüm-kalım yılı olacak. Ölçeklendirme sorununu, Constantinopole hard fork’u ile aşmaya çalışıyor. Diğer bir atılım ise PoW sisteminden PoS sistemine geçiş şeklinde kendini gösteriyor. Zcash ile girilen entegrasyon ise Plasma’ya ihtiyaç duymadan saniyede 500 işlem yapma olanağı sağlıyor.

16 Ocak’ta gerçekleşecek olan hard fork’ta hata yapmamaları gerekiyor. Aksi takdirde piyasa çok acımasız şekilde Ethereum’u cezalandırabilir.

DFINITY

2019’da adından söz ettirecek diğer bir proje ise DFINITY. Bu proje, 2017 yılında kendinden “internet bilgisayarı” olarak bahsetmişti. Proje yöneticilerinden Dominic Williams, Blockchain sisteminde işlem gören sanal bilgisayarının hızını ve kapasitesini bir an önce arttırmayı düşündüklerini söyledi. Proje, yatırımcılarından 195 milyon dolar daha ek fon sağlamayı başardı.

2018 yılı bir çok startup projeler için kabus yılı olarak kayda geçmişti. 2019 yılında ise yeni projelerin ismini duyacak gibiyiz. DFINITY, 2019 yılının ikinci çeyreğinde piyasaya girmeyi planlıyor. NASA ile ortak çalışma yapacakları da duyurulmuştu.

Polymath

59 milyon fon artışı sağlayan projenin temel motivasyonu güvenlik. SEC’in 2019 yılında beklenen regülasyonları için kripto piyasalarında alt yapı hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Ethereum’un ERC-20 koinlerine alternatif olarak Güvenli Koinleri (STO) hazırlığı içerisindeler.

dApp

2019 yılında kendini gösterecek diğer proje alanı ise dApp platformları olacak. dApp’lere blockchain uygulamaları da diyebiliriz. 2019 yılında oyun sektöründen, bankacılık sektörüne kadar birçok alanda yeni uygulamaların (dApp’lerin) ismini duyacağız.

Monaco Visa Kartı

Monaco, yaklaşık bir yıl önce her cüzdana kripto para koyma misyonu ile yola çıkmıştı. Monaco, crypto.com isimli sitenin isim hakkını yaklaşık 10 milyon dolar ödeyerek satın aldı. Proje, 25 milyon dolarlık fon artışı sağladı ve Visa ile işbirliğine girdi. Proje, Monaco Visa Kartı üzerinde çalışıyor.

EOS

Halihazırda CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri açısından 5. büyük kripto para olan EOS, dApp piyasasında lider konumda. Bu piyasaya yeni rakip olarak TRON ile karşılaşsa da 2019 yılında yeni uygulamalar konusunda iddiasını sürdüreceğe benziyor.

Kaynak

Tavsiye ettiğimiz yazılar

Ethereum yükselişini sürdürebilir mi? ETH kritik direnç seviyesine yaklaştı

Uzmandan şaşırtıcı çıkış: Ripple Bitcoin’den daha iyi

2019’da Bitcoin için 4 kritik tarih

Litecoin fiyatı 2019’da Bitcoin’i yakalayabilir mi?

Monero 2019’da iyi bir yatırım olur mu?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave