Home Bitcoin Yeni yılı sevinçle karşılayan 5 kripto para

Yeni yılı sevinçle karşılayan 5 kripto para

Yeni yılı sevinçle karşılayan 5 kripto para

0

5 kripto para, kripto piyasasında en yüksek değere sahip olan Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve EOS. Beş paranın toplam piyasa değeri 105 milyar dolar. CoinMarketCap verilerine göre kripto piyasalarının %78’lik kısmını bu paralar oluşturuyor


5 kripto para piyasa durumu

Bu haberde 5 büyük kripto paranın yıl başından sonra nasıl hareket ettiğini inceleyeceğiz.

1- Bitcoin (BTC)

Bu paralar içerisinde hiç şüphesiz en büyük oran Bitcoin’e ait. Piyasanın %50’den fazlasına sahip. Bu açıdan Bitcoin, kripto paraların genel olarak kaderini belirleyen para. Her ne kadar Ripple ve Ethereum ile rekabet içerisinde olsa da Bitcoin fiyatındaki değişimler diğer kripto paralarının fiyatını belirleyen temel gösterge. CoinMarketCap verilerine göre 3,897 dolardan işlem görmektedir. Yeni yıla fiyat artışı ile girmiştir. Son bir haftada 3,650-3,900 dolar arasında fiyatı dalgalanmaktadır. Hala volatilitesi yüksektir. 2019 yılında gözü kulağı SEC’ den gelecek haberlerde olacaktır. İlgili haber için tıklayınız.

2- Ethereum (ETH)

Yeni yıla en mutlu giren paralardan. Kaybettiği ikincilik tahtını Ripple’ın XRP’sinden geri aldı. CoinMarketCap verilerine göre yaklaşık 154,5 dolardan işlem görmektedir. Son günlerde fiyatı artan bir seyir izliyor. 16 Ocak’ta önemli bir dönemeçten geçecek olan para, umarız hard fork’tan sonra Bitcoin SV’nin kaderini paylaşmaz. Ethereum ile ilgili Profesör Tuur Demeester’in uyarılarına ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

 

3- Ripple (XRP)

5 kripto para içerisinde en merkeziyetçi yapıya sahip olan kripto paradır. Ripple şirketi ile birebir bağlantılı haldedir. Yeni yıla fiyat artışı ile girmiştir. CoinMarketCap verilerine göre yazının kaleme alındığı sıralarda 0,37 dolardan işlem görmektedir. XRP’nin kripto para mı menkul değer mi olduğu sürekli tartışılıyor. Bu konu mahkemeye taşınmış durumda. İlgili haberimiz için tıklayabilirsiniz. 5 kripto para içerinde fiyatı görece en istikrarlı olan paradır.

4- Bitcoin Cash (BCH)

Kasım ayında Bitcoin SV  ile yollarını ayırdı. Bir hard fork uygulayan iki kripto para Kasım ayından sonra önemli fiyat düşüşleri yaşadı. Fiyat düşüşlerinde kripto piyasalarının içine düştüğü bunalımın da etkisi olmuştur. Yeni yıla fiyat artışı ile giren kripto, yazının kaleme alındığı saatlerde 171 dolardan işlem görmektedir.

5- EOS

Kripto oyun platformlarında adından sıkça söz ettiren EOS, yeni yıla mutlu girdi. CoinMarketCap verilerine göre 2,83 dolardan işlem görmektedir.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave