Home Altcoin Tron için çöp benzetmesi yapan Stellar’ın kurucusuna Justin Sun’dan ilginç cevap

Tron için çöp benzetmesi yapan Stellar’ın kurucusuna Justin Sun’dan ilginç cevap

Tron için çöp benzetmesi yapan Stellar’ın kurucusuna Justin Sun’dan ilginç cevap

0

Hatırlanacağı üzere Stellar (XLM) kurucusu Jed McCaleb, Tron için çöp benzetmesi yapmıştı. Şuanki kripto paraların da birçoğunun gereksiz olduğunu, insanların teknik olarak çalışmayan bu platformlara tonlarca para harcadığını iddia etmişti. Sosyal medyayı aktif kullanan ve diğer kripto para platformları ile de kendi platformunun rekabetini, sürekli Twitter’dan kullanıcıları ile paylaşan Tron’un başarılı CEO’su Justin Sun’dan Stellar kurucusuna cevap gecikmedi.


Tron için çöp benzetmesi yapmıştı

BitTorrent, P2P yani peer2peer (kişiden kişiye) dosya paylaşımını sağlayan bir uygulama. Bilindiği üzere daha önce Tron platformunun kurucusu olan Justin Sun, popüler torrent programı olan BitTorrent’i 140 milyon dolar karşılığında satın aldığını açıklamıştı. Justin Sun, Tron için çöp benzetmesi yapan Jed McCaleb’in kurucusu olduğu, BitTorrent tarzı uygulama olan e-Donkey platformunun kapanmasına atıfta bulunarak, Twitter hesabında şu mihvalde bir mesaj yayınladı.

Mesajın içeriğinde BitTorrent’ın 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini, JedMcCaleb’in kurduğu eDonkey ‘in ise 2002 yılında RIP (huzur içinde yatsın manasında) olduğunu vurgulayan Sun, “bir çöp” olarak işlerini gayet iyi yaptıklarını söyledi. Takipçilerine 2019 için Tron – Stellar rekabetinin BitTorrent- eDonkey kıyaslaması gibi olacağına vurgu yapan Sun, JedMcCaleb’i de mesajında etiketleyerek göndermede bulundu.(Bknz:2019 yılında Tron almalı mıyım? TRX tahminleri)

Ripple’dan ayrılarak Stellar’ı kuran McCaleb, kripto para piyasasının son dönemde iyiye gittiğini söylemişti. Yahoo Finance’e konuşan Stellar (XLM) kurucusu kripto para projelerinin yüzde 90’ının çöp olduğunu da vurgulamış, şu açıklamalarda bulunmuştu.

Tron gibi şeyler sadece çöp. Ancak insanlar teknik olarak çalışmayan bu şeylere tonlarca para harcıyorlar. Yalnız şunu da ifade etmekte fayda var her soruna kapsamlı bir çözüm sunan hiçbir kripto para birimi platformu yok.

Coinmarketcap verilerine göre her iki kripto para da ilk ondaki yerini koruyor. Yazımızı yayına hazırladığımız esnada Tron 10. sırada 0.02 dolar civarında işlem görüyordu. XLM fiyatı ise 0.11 dolar civarındaydı ve Stellar 6. sıradaki yerini koruyordu. Bknz:2019 yılında Stellar XLM almalı mıyım? XLM fiyat tahminleri)

Tron için çöp benzetmesi yapan Stellar kurucusuna, CEO’su Justin Sun’ın yanı sıra Tron yatırımcılarının da Twitter’dan tepki gösterdikleri görüldü.

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave