Home Altcoin Altcoin Haber Facebook ve diğer NASDAQ hisse senetleri Ethereum’da tokenize edilecek

Facebook ve diğer NASDAQ hisse senetleri Ethereum’da tokenize edilecek

Facebook ve diğer NASDAQ hisse senetleri Ethereum’da tokenize edilecek


0

Tesla, Apple ve Facebook gibi Nasdaq gibi şirketlerin hisse senetleri Ethereum’da tokenize edilecek. Bloomberg’e göre gelecek hafta Estonya’da açılacak olan DX.Exchange adlı yeni bir kripto para borsası, geleneksel borsalarda devrim yapmayı amaçlıyor. Borsa, Nasdaq listesindeki  tanınmış 10 şirketin hisselerini Ethereum’da tokenize ederek satacak.

DX.Exchange ile NASDAQ Şirketi hisselerine kolay erişim

DX.Exchange kripto para alım ve dönüşüm imkanları sunacak. NASDAQ listesindeki 10 tanınmış şirketin hisse senetleri Ethereum’da tokenize edilmiş menkul kıymet olarak satılacak.

Borsa, Amerikalı olmayan yatırımcıların Apple Inc., Facebook Inc. ve Tesla Inc. gibi şirketlerin hisselerini alma imkanı sunuyor. Varlıklar, Kıbrıslı finansal düzenlemeleri çatısı altında faaliyet gösteren bir şirket olan MPS MarketPlace Securities Ltd2in güvencesi altında.

Düzenli hisseler tokenize varlıkları desteklediği için, hisse sahipleri geleneksel piyasalarda sahip olunan haklarla aynı haklara sahip olacaklar.

Düzenleyici otoritelere uygun, tokenize edilmiş menkul kıymet ticareti

DX.Exchange’in temsilcileri, yatırımcılar borsaların çalışma saatlerinden sonra bile işlem yapabilecekleri için, Ethereum temelli tokenize varlıkların teklifinin, muazzam faydalar sağlayacağını ve geniş çapta popüler olacağını düşünüyor.

DX.Exchange CEO’su Skowronski, Bloomberg’e şunları söyledi:

“Mevcut menkul kıymetleri belirleme konusunda büyük bir pazar fırsatı gördük. Bunun geleneksel pazarın blockchain teknolojisiyle birleşmesinin başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Bu, yepyeni bir ticari menkul kıymetler dünyası açacak ”dedi.

Skowronski, yatırımcılara DX.Exchange’in ABD’de yer almadığı için SEC gibi düzenleyici kurumlar konusunda endişelenmemeleri gerektiğini söyledi.

DX.Exchange, Estonya Finansal İstihbarat Birimi tarafından lisanslıdır ve Avrupa MiFID II yönergesi ile uyumludur. Estonya ve İsrail’de ofisleri bulunmaktadır ve Avrupa Birliğinde faaliyet göstermeye tamamen yetkilidir.

Dx.exchange, Dünyadaki her büyük borsadan tokenlenmiş varlıklar sunmayı amaçlıyor.Varlıkların tokenize edilmesi, blockchain teknolojisi alanındaki en yeni trendlerden biridir .Kamu defterine her türlü işlemin kalıcı olarak kaydedilmesinin avantajları anlaşıldıkça, sayısız sektör faaliyetlerini, blockchain aracılığıyla gerçekleştirmeye başladı.

Nasdaq-şirketler listesi DX.Exchange için sadece bir başlangıç. Kripto para borsasının gelecekteki planları arasında,  New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), Tokyo (JPX) ve Hong Kong (HKEX) gibi diğer önemli pazarlara genişlemek de var.

İlginizi çekebilir

Ethereum, XRP’yi geçti ve ikinci sıraya yerleşti!

Nasdaq 2019’a düşüşte, Bitcon ise dalgalı girdi

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
cryptopazar_koinmedya