Home Altcoin 2019 yılında yatırım yapılabilecek en iyi 5 Altcoin

2019 yılında yatırım yapılabilecek en iyi 5 Altcoin

2019 yılında yatırım yapılabilecek en iyi 5 Altcoin

0

En iyi 5 Altcoin hangileridir? 2018 sona erdi fakat ayı piyasası yeni yılda da kriptoların peşini bırakmıyor. Peki 2019’da hangi kriptolara yatırım yapılabilir?

2019’da yatırım yapmaya değer en iyi 5 Altcoin hangileri?

Aslında en iyi 5 Altcoin kategorisine farklı Altcoinler eklemek mümkün ancak biz bu gün sizler için 2019’da yatırım için uygun olduğu düşünülen 5 kripto ile ilgili kısa bilgiler vermeye çalıştık.

1. Litecoin

En iyi 5 Altcoin listemizin ilk sırasında Litecoin yer alıyor. Litecoin 2011 yılında eski bir Google çalışanı Charlie Lee tarafından yaratılan en eski altcoinlerden biridir. Litecoin’in işlem hızı Bitcoin’e göre daha yüksektir. En iyi kripto para borsalarının çoğu Ethereum gibi, Litecoin’i de destekliyor. Litecoin, Kraken, Coinbase, Coinmama veya Bitsquare gibi borsalar üzerinden kolayca satın alınabiliyor.

1,85 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan LTC, CoinMarketCap sıralamasında 8.sırada yer alıyor.

(bknz:Ayı piyasası bilançosu: 1000’in üzerinde kripto para projesi öldü)

2. NEO

AntShares olarak da bilinen NEO, Çin’de Da Hongfei tarafından 2014 yılında yaratıldı. Çin menşeili en büyük kripto para birimidir. NEO, Ethereum gibi, merkezsiz uygulamalar (Dapps), akıllı sözleşmeler ve ICO’lar geliştirmek için tasarlanmış bir platformdur. Ethereum ile ortak noktalara sahip olmasından dolayı, NEO genellikle “Çin Ethereumu” olarak adlandırılır.

Piyasa hacmi bakımından 18. sırada yer alan NEO 490,61 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

3. Cardano

Cardano, Bitcoin’den ve hatta Ethereum’dan üstün özelliklere asahip olan Cardano teknolojik gelişmeler konusunda en iyi altcoinlerden biridir. Bitcoin sadece bir dijital para birimidir. Oysa  Cardano, ADA adında kendi ana para birimine sahip dApp (merkezsiz uygulamalar) oluşturma platformudur. Cardano, 1. ve 2. nesil blockchain projelerinin karşılaştığı en önemli üç sorunu çözmektedir : ölçeklenebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve sürdürülebilirlik. Cardano ayrıca, sınır ötesi ödemelerde işlem hızı üzerinde çalışmalar da yürütüyor. Uluslararası ödemelerin işlem süresini birkaç günden birkaç saniyeye düşürmeyi amaçlıyor. Tüm bu özellikleri ADA’yı en iyi 5 Altcoin den biri yapabilir.

ADA tokeni piyasa sıralamasına göre 11.sırada yer alıyor ve yaklaşık 1,07 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

4. EOS

EOS, Haziran 2017’de ICO düzenleyen yeni altcoinlerden biridir. EOS, kripto para borsası Bitshares ve Blockchain tabanlı blog sitesi Steemit’i de kurucusu Dan Larimer tarafından yaratıldı. EOS ayrıca geliştiricilere merkezsiz uygulamalar oluşturmaları için bir platform sağlıyor. Stellar ile koltuk mücadelesi veren EOS şu anda 5.sırada yer alıyor. 2,37 milyar dolar piyasa hacmine sahip olan EOS 2,62 dolardan işlem görüyor.

5.DASH

En iyi 5 Altcoin listemizin sonuncusu DASH’dır. Dash, 2014 yılında Evan Duffield tarafından piyasaya sürülen bir dijital bir para birimidir. İlk başta Xcoin adı verildi ancak daha sonra Darkcoin olarak adlandırıldı. 2015 yılında Dash olarak yeniden değiştirildi. Dash, Bitcoin teknolojisi üzerinde inşa edilen Litecoin’den fork sonucu ayrılan bir tokendir. Dash, Bitcoin’e kıyasla önemli avantajlara sahip, oldukça popüler bir kripto paradır.

CMC’de 15.sıradaki DASH yaklaşık 680,11 milyar dolar piyasa değerine sahip.

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin düşüşü boyunca takip edilmesi gereken Altcoinler

10 doların altında işlem gören geleceği parlak 10 kripto para

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave