BTC : 62657 ₺ ETH : 1569 ₺ XRP : 1.222 ₺ LTC : 286.9 ₺ USDT : 6.893 ₺ XLM : 0.4588 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 2019 üçüncü çeyrekte Ripple enflasyonu Ethereum ve Litecoin’in gerisinde!

2019 üçüncü çeyrekte Ripple enflasyonu Ethereum ve Litecoin’in gerisinde!

2019 üçüncü çeyrekte Ripple enflasyonu Ethereum ve Litecoin’in gerisinde!
0
huobi_koinmedya

Ripple enflasyonu, yılın üçüncü çeyreğinde diğer kripto paralardan (BTC, BCH, ETH ve LTC) daha düşük oldu. Bunun en başlıca sebepleri arasında Ripple’ın elindeki fondan daha az XRP satışı yapması olabilir.


Ripple enflasyonu BTC, ETH, BCH ve LTC’den daha düşük

XRP tokenin arkasındaki şirket olan Ripple, yılın üçüncü çeyreği ile ilgili raporunu yayımlandı.

Ripple raporda ilk önce satılan XRP miktarına değiniyor. Çünkü yılın üçüncü çeyreğinde beklenenden daha az XRP satışı yapıldığı bildiriliyor. Şirkete göre bir önceki çeyrekte 251.51 milyon dolarlık XRP satışı yapılmış, üçüncü çeyrekte ise bu rakam sadece 66.24 milyon dolarlık XRP şeklinde. Bu da yüzde 73.7’lik düşüş anlamına geliyor. Ayrıca söz konusu dönemde Ripple emanetinden 3 milyar adet XRP çıkışı yapılırken, 2.3 milyar adet XRP de geri alınmış.

İlgili – Ripple’ın toplu XRP satımları fiyatı çökertiyor

koinmedya_brave

Ripple, üçüncü çeyrek programlı satış oranının hacminin 10 baz puanlık kısmına sahip olmasını planlarken, satışlarda stratejik ortaklara yapılan tezgah üstü satışlara daha fazla odaklanmaya karar verildiğinden 8,8 baz puandan satışlar gerçekleşmiş oldu. Sonuçta hacim ölçütü olarak 36 bps şeklinde gerçekleşti ve çeyrek boyunca hem Ethereum (ETH) hem de Litecoin’den (LTC) daha düşük bir enflasyon oranı kaydetmiş oldu.

Ripple enflasyonu, yılın üçüncü çeyreğinde diğer kripto paralardan (BTC, BCH, ETH ve LTC) daha düşük oldu.

Kripto paraların üçüncü çeyrekteki enflasyon oranları

Bu bilgiler, birçok XRP yatırımcısını rahatlatacak. Çünkü yatırımcılara göre Ripple’ın emanette yaptığı yüklü miktarda XRP satışları, kripto paranın fiyatını çökertiyor. Yatırımcılar da böyle XRP hareketlerini izlemek için sık sık Whale Alerts gibi kaynaklara başvuruyorlar. Tabii Ripple hala elindeki XRP miktarından satışlar yapmaya devam ediyor. Ancak bu satış miktarları düşmüş. Ayrıca daha stratejik planlar çerçevesinde yapılıyor görünüyor. XRP yatırımcıları da bu yönde bir talep yapmıştı.

koinmedya_brave

Kaynak

Etiketler: