BTC : 63288 ₺ ETH : 1570 ₺ XRP : 1.213 ₺ LTC : 286.6 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.475 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. 2019 Litecoin halving etkinliği LTC fiyatını roketlemeye devam ediyor

2019 Litecoin halving etkinliği LTC fiyatını roketlemeye devam ediyor

2019 Litecoin halving etkinliği LTC fiyatını roketlemeye devam ediyor
0
huobi_koinmedya

2019 Litecoin halving etkinliği LTC fiyatını roketlemeye kaldığı yerden devam ediyor. Son iki gündür her gün LTC fiyatı %10 değer kazandı.


2019 Litecoin halving etkinliği LTC fiyatını uçuruyor

Litecoin 2019 yıl başından beri yatırımcısını en mutlu eden kripto paralardan biri oldu. LTC son 5 ayda %200 artış kazandı.

bkz:Litecoin yarılaması altcoin sezonunu tetikleyebilir mi?

koinmedya_brave

Cuma günkü veriler, son 24 saatte %15 artış kazandığını gösteriyor. Artışı son iki güne vurduğumuzda %10 ediyor. Piyasada gümüş para olarak anılan LTC yılın başından beri segilemiş olduğu artış yatırımcısını çok mutlu etti.

Tabi bu durum sadece yaklaşan halving etkinliğinin sonucu değil. En büyük borsalardan biri olan OKEx‘in LTC üzerine genişleme politikası, zaten artış trendinde olan LTC fiyatını daha da tetikledi.

Bu arada, haber hazırlandığı an itibariyle Litecoin 103 USD’den işlem görüyor.

Yarım yılda 30 USD’den 103 USD’ye!

Geçtiğimiz yıl LTC/USD paritesi tam bir hüsran yaşayarak 360 Dolardan 30 Doların altına kadar düştü. hatta bazı borsalarda 25 Doları dahi gördü. Ancak 2018’in bitmesiyle kara bulutlar dağıldı 2019 yılı kripto piyasalarına umut getirdi, mutluluk getirdi. Şimdiye kadar LTC neredeyse 3X yaptı.

koinmedya_brave

Yaklaşan LTC halving etkinliği

KoinMedya olarak siz değerli okuyucularımızı, Litecoin boğalarının Ağustos ayında gerçekleşecek halving etkinliği konusunda heyecanlanmaya başladığını belirtmiştik. bkz:Litecoin halving rallisi mi geliyor? LTC 2017’den bu yana en ideal seviyesinde

Bu etkinlikte madencilik ödülleri yarıya bölünüyor. Madencilik ödüllerinin yarıya bölünmesi madencilik maliyetlerini arttırıyor. Çünkü madenciler blok ödüllerinden de ciddi kar elde ediyorlar ve böylece kazım maliyetini düşürüyorlar.

bkz:Litecoin 3 ay içinde yüzde 140 artıp 220 dolara çıkabilir! Neden mi?

Karl Marx, üretimin emek değeri olduğu söyler, genel ifadeyle buna üretim maliyeti diyebiliriz. Belirli bir şeyin fiyatı maliyetin altına düşerse, talep yeterli oluncaya kadar arz düşer.

bkz: Litecoin’i bir daha asla 100 doların altında göremeyebiliriz

Aynı şekilde, belirli bir şeyin fiyatı üretim maliyetinin üzerine çok çıkarsa, fiyat arz-talep dengesi oturuncaya kadar dengelenmeye devam eder. Peki soru şu: Ya artan bir talebi olan varlığın üretim maliyetlerini yükselirse ne olur? Bu sorunun cevabını da siz KoinMedya takipçilerine bırakıyorum.