Home Bitcoin 5 uzmandan karavana Bitcoin tahmini

5 uzmandan karavana Bitcoin tahmini

5 uzmandan karavana Bitcoin tahmini

0

Karavana Bitcoin tahmini konusunda akla gelen ilk 5 uzman kim sizce? Bu günkü yazımızda ünlü Bitcoin boğaları ve yatırımcılarının tahminlerine yer verdik. Yatırımcıların 2018 sonu tahminleri nasıldı ve ne ölçüde gerçekleşti?

Karavana Bitcoin tahmini yapan 5 ünlü yatırımcı

Thomas Lee

Fundstrat Kurucu Ortağı Thomas Lee en ünlü kripto piyasa stratejistlerinden ve Bitcoin boğalarından biridir. Lee’nin, 2009 yılındaki boğa koşusunu doğru şekilde tahmin etmesinin ardından yaptığı tahminler hep boş çıktı. Bitcoin ayıları onu uyarmaya çalıştı ama Lee tüm bunları gözardı etti. Yılın ilk yarısında Bitcoin’deki düşüşlerin vergilendirme kaynaklı satışlar olduğunu ve piyasanın kısa sürede toparlanacağını iddia etti. Kripto topluluğuna, Bitcoin’indeki yükselişlerin tarihsel olarak yılın ilk 10 işlem gününde gerçekleştiğini ve bu yüzdende 25.000 dolara ulaşması için vakti olduğunu ileri sürdü. Lee, Kasım ayı gibi tahminini 15.000 dolara düşürdü ancak bu haliyle bile % 250 yükseleceği anlamına geliyordu. Ve bir kez daha, karavana Bitcoin tahmini yapmış olduğu ortaya çıktı.

Lee, Bloomberg’e “Artık kripto fiyat tahmini yapmayacağını” söyledi ve “İnsanların bize fiyat tahminlerimizi sormalarından bıktık ”dedi.

Michael Novogratz

Wall Street yatırımcılarından Galaxy Digital’in kurucusu Michael Novogratz, 2018’de Bitcoin’in 40.000 $ ‘a çıkacağını tahmin etmişti. Ayrıca Novogratz Eylül ayında Bitcoin’in dip fiyatını gördüğünü iddia ettiğinde Bitcoin 6.500 dolardı. Bitcoin fiyatının bu yıl muhtemelen 9.000 $’ı göremeyeceğini söyleyen Novogratz, 2019 için hala umutlu.

Tim Draper

Uzun vadeli tahminde bulunan girişim kapitalisti Tim Draper 2022’ye kadar Bitcoin fiyatının 250.000 $‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Bunun gerçekleşmesi için daha çok vakit var, ancak Draper’in haklı çıkabilmesi için, önümüzdeki dört yıl içinde Bitcoin’in yaklaşık % 6,500 yükselmesi gerekecek. Bununla birlikte, milyarder yatırımcı işini çok iyi biliyor ve geçtiğimiz günlerde Bitcoin ödeme işlemcisi OpenNode’a 1.25 milyon $ ‘lık bir yatırım yaptı.  

Ran NeuNer

Şubat 2018’de, CNBC’nin Crypto Trader’ın sunucusu Ran NeuNer attığı bir tweet’de, 2018 sonunda Bitcoin fiyatının 50.000 $ ‘a ulaşacağını tahmin ettiğini ve bu tahminin tarihe geçmesi için tweet’ini sabitlediğini açıklmaıştı. Ancak Kasım ayında NeuNer yine sabitlediğini söylediği bir tweet ile “Bitcoin 2018’i 50.000 $ ‘da bitirmeyecek.” şeklinde açıklama yaparak tahminini değiştirmişti.

John McAfee

En büyük karavana Bitcoin tahmini aslında John McAfee’ye ait diyebiliriz. Kripto piyasasında her söylediği söz ve yaptığı işle adından sıkça söz ettiren McAfee, Bitcoin’in 2020’nin sonunda 1 milyon dolara ulaşacağını tahmin ediyordu. 

Kaynak

Ayrıca bknz:

Bitcoin 2019’da ne kadar yükselebilir?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave