Home Ethereum Ethereum fiyatı tekrar sil baştan mı? Kısa, orta ve uzun vadeli senaryolar

Ethereum fiyatı tekrar sil baştan mı? Kısa, orta ve uzun vadeli senaryolar

Ethereum fiyatı tekrar sil baştan mı? Kısa, orta ve uzun vadeli senaryolar

brave
0

Birkaç hafta önce yatırımcılarına yaşattığı şok düşüşün ardından, geçen hafta sahalara bomba bir dönüş yapan Ethereum fiyatı tekrar düşüşe geçmeye başladı. Bu yazımda Ethereum için öngörülen kısa, orta ve uzun vadede fiyat senaryolarını sizinle paylaşmaya çalışacağım.


Ethereum fiyatı tekrar yükselir mi, düşer mi?

Aşağıdaki logaritmik forma göz attığımızda 2 hafta önce 80 dolar seviyesine kadar düşen ETH, aniden toparlanarak yatırımcılarına 2 haftalık bir ralli yaşattı. Bu yükseliş 150 $ seviyesinde karşılaşacağı kuvvetli direnç noktasına kadar sürdü.

16-22 aralık haftasını gösteren mum bu senenin en büyük boğa mumu olup aynı zamanda en yüksek hacim seviyesini de gösteriyor. Peki, bundan sonraki günlerde  ETH’yi ne gibi sürprizler bekliyor. İşte size 3 aşamalı öngörülü planı.

Uzun vadeli görünüm

Uzun vadeli görünümde ilk RSI’nin 30 değerinin altına düştüğünü görüyoruz. Aynı zamanda MACD indikatörüne baktığımızda yukarı doğru boğa kesmesi görüyoruz ve bu tırmanış devam ediyor. Bu iki gösterge yaklaşmakta olan bir boğa koşusuna işaret ediyor. uzun vade için kuvvetli alım zamanı olabilir.

Diğer taraftan ETH fiyatı 7 dönemin hareketli ortalaması kuvvetli bir dirençle karşılaşabilir. Ancak bu direnç boğa baskısına dayanabilecek mi hep birlikte göreceğiz.

(Piyasa için kötü haber, Wall Street devleri… yazısı ilginizi çekebilir!)

Orta vadeli görünüm

Günlük grafiğe bir göz atarsak RSI indikatörü ve Chaikin osilatörünün de yükselişe işaret ettiğini görebiliriz. Ancak bu tabloda MACD sıfırın altına inmiş durumda ve ETH yükseliş hızını hafiften kaybetmişe benziyor.

150 $ seviyesinde dirençle karşılaşan ETH, yönünü aşağıya çevrilmiş bir çekiç oluşturdu. Zaten bugünkü hafif yönlü düşüş de 150 $ seviyesindeki dirençten sonra geldi.

Kısa vadeli görünüm

Son olarak 6 saatlik grafik bize olası destek noktaları için gerekli ipucunu veriyor. RSI indikatörüne göre düşü eğilimi yok gibiydi ancak ardı sıra gelen satışlar fiyatları biraz aşağıya çekti. Daha da aşağı çekilme durumda ilk kısa vadeli destek alanı 106-114 dolar arasında olabilir.

Özet olarak, ilk olarak 80 $ seviyesine düşen ETH, senenin en hızlı ve en uzun boğa mumunu yaktı. Bu mum yaklaşık 2 hafta kadar sürdü. Ancak 150 $ seviyesinde sert bir dirençle karşılaştı. Kısa vadeli indikatör hafif bir geri çekilme gösterirken, uzun vadeli görünüm boğa koşusuna devam diyor.

ETH fiyatı geri dönüş sinyalleri veriyor yazısı için

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave