Home Kriptopara Haber SolidX CEO’su, Goldman Sachs ve Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!

SolidX CEO’su, Goldman Sachs ve Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!

SolidX CEO’su, Goldman Sachs ve Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu!

brave
0

Goldman Sachs ve Bitcoin yatırım planları ile ilgili görüşlerini Bloomberg’e açıklayan SolidX CEO’su Daniel H.Gallancy’nin açıklamalarından bir kesiti ve Goldmans Sachs CEO’su David Solomon’un bu konudaki düşüncelerini siz okuyucularımız için özetledik.


Goldman Sachs ve Bitcoin

Goldman Sachs ve Bitcoin iddialarının gerçekçi olmadığını söyleyen SolidX CEO’su Daniel Gallancy, Goldman Sachs’ın yılsonundan önce Bitcoin işine girmesini beklemediğini belirtiyor. Bir süredir Bitcoin ETF’lerinin Amerikan piyasasına tanıtımında  büyük bir yatırım firması olan VanEck ile birlikte çalışan SolidX CEO’su Daniel H.Gallanc Bloomberg’e kurumsal yatırımcılar ile ilgili düşüncelerini açıkladı. Gallancy yatırımcıların Goldman Sachs, Morgan Stanley ve diğer finans kurumları ile ilgili beklentilerinin olduğunu, bu büyük firmaların Bitcoin için koruma çözümleri sunacaklarını ve dijital varlık borsalarına gireceklerini umduğunu söyleyerek söyle devam ediyor:

        “Piyasanın bu yönde gerçekçi olmayan beklentileri var. Goldman ve benzer kurumların Bitcoin işine girecekleri yönündeki beklentiler piyasa için yapılan yanıltıcı reklamlardan başka bir şey değil”

 

Goldman Sachs için durum farklı

Morgan Stanley, Citigroup ve diğer pek çok büyük bankanın Bitcoin ile ilgili 2018 yılı bitmeden bir girişimde bulunacakları iddiaları uzun süredir gündemde, ancak bu derece büyük kuruluşların henüz emekleme aşamasında olan bir piyasaya gireceklerini düşünmek çok gerçekçi bir yaklaşım olmaz.

Goldman Sachs için durum farklı. 61 milyar dolarlık bir cirosu olan devasa banka, bir süredir müşterilerine Bitcoin hizmetleri sunma konusunda hazırlıklar yapıyor.

CCN’in Haziran ayında yapmış olduğu bir haberde Goldman Sachs’ın şu andaki CEO’su David Solomon, şirketin tarihinde bir ilk olarak, yakın bir zamanda bir kripto para masası kuracaklarını ve müşterilerine Bitcoin vadeliler hizmeti sunacaklarını söylemişti. Solomon Çin’de ki bir Bloomgberg yayınında bu konu ile ilgili olarak şunları söylüyor

“Bitcoin için bir vadeliler hazırlığı içindeyiz. Ancak bu işi çok dikkatle yürütüyoruz. Müşterilerimizin önerilerini dikkate alıyoruz, onlara kripto para piyasasını tanımalarında yardımcı oluyoruz. Goldman Sachs işini daha da büyütmeli ve ortama ayak uydurmalı”

Goldman Sachs, Bitcoin vadeliler işini CME, CBOE ve diğer yerleşik vadeliler borsaları yardımıyla gerçekleştirebilir. Yatırımcılar tarafından elde tutulan kripto paralarla bu işi yürütemez. Ayrıca koruma işlevini yürütebilmek için onay almadan da müşterilerinin yerine bu varlıklara yatırım yapamaz.

Kasım ayında Goldman Sachs yöneticilerinden Justin Schmidt, bankanın yerel finans yetkililerinden onay alamadığını ve dijital varlıkların resmi bir tanımının hala beklenmekte olduğunu söylemişti. Bu şekilde olunca da kurumların bu piyasada hizmet vermesinin riskli olduğundan bahsetmişti. Sözlerine de şöyle devam etmişti:

“Koruma işi en önemli konulardan birisi. Koruma, farklı bölümlerin düzgün ve güvenli çalışmasını gerektiren büyük bir entegre sistemin bir parçası. Hem satın alırken hem de transfer ederken, bu sistemdeki her bir parçaya güven duymak zorundasınız,.”

 

 2019’da Bitcoin hizmeti verilecek mi?

Açıkçası dünya çapında Morgan Stanley, Citigroup ve pek çok büyük bankanın Bitcoin hizmetleri sunacağını beklemek gerçekçi olmaz. Ancak Fidelity ve Goldmans Sachs  bu konuda uzun vadede ciddi  bir planlama içindeler. Bu iki firmanın dijital pazara girme olasılığı yüksek ancak bunu uzun vadede beklemek gerekiyor.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin ile ilgilenmiyor JP Morgan

CFTC Başkanı Giancarlo: Kurumsal Yatırımcılar Kripto Para Piyasalarının Olgunlaşmasına Destek Vercek

kaynak

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave