Home İnceleme En büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i de kriz vurdu! İşçilerini süresiz izne çıkarıyor

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i de kriz vurdu! İşçilerini süresiz izne çıkarıyor

En büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i de kriz vurdu! İşçilerini süresiz izne çıkarıyor

brave
0

Dovey Wan, Asya’da önemli kripto girişimcilerinden birsidir. Linkedln sayfasından Çince paylaştığı bir bilgilendirmeye göre büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i ve çalışanlarını bu hafta önemli bir gelişme bekliyor.


Büyük Bitcoin madencisi Bitmain’i  kötü günler mi bekliyor?

Bitmain, Pekin merkezli dev kripto madencilik şirketlerinden birisidir. Şirket çalışanlarının kendi aralarında yazıştıkları bir elektronik mesaja göre bu hafta Bitmain’de önemli işten çıkarmalar yaşanacak.

Wan’ın paylaştığı bilgilere göre çalışanların %50’si işten çıkarılabilir. Bitmain, 2,000 kadar çalışana sahip sektörün önde gelen firmalarındandır. Son  zamanlarda Bitcoin ve diğer kripto paralarda önemli fiyat artışları gözlenmektedir. Bu güzel atmosferde, bu türlü kararların kripto ekosistemi üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

Bu söylentilerin artmasında, Bitmain’in 2016 yılında İsrail’de kurmuş olduğu önemli yatırımlarından Bitmaintech’i yakın zamanda kapatması etkili olduğu sanılıyor.

Kripto piyasalarında kötü sezon geçiren sadece madencilik sektörü ve Bitmain değil. Diğer önemli şirketlerden de benzer haberler gelmektedir. Status, bu firmalardan sadece birisidir. Çalışanların maaşlarında zorunlu kesintilere gitmek zorunda kaldılar. Benzer şekilde Steemit ve ConsenSys’da işçi çıkarımlarında bulunmuşlardı.

Kaynak

Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

Charlie Lee, Litecoin’in değer kaybından sorumlu değilim

Bloomberg’e göre kripto piyasasındaki en büyük korku

Mike Novogratz: Bitcoin değil ICO piyasası öldü

Craigh Wright: “İnternetin de bankaların da itici gücü Bitcoin olacak”

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave