Home Bitcoin Bitcoin OTC komisyonlucuğu resmen saçmalık!

Bitcoin OTC komisyonlucuğu resmen saçmalık!

Bitcoin OTC komisyonlucuğu resmen saçmalık!

0

Bitcoin OTC komisyonculuğu neden anlamsız bir örnek ile açıklayalım. Oz Büyücüsü klasik dikkat çekici bir film. Sıradışı bir sahnede, başrol oyuncusu, dumanlı bir sahnede alevler içinde büyük güçlü bir kafa olarak sunuluyor.


Bitcoin OTC komisyonculuğu anlamsız

Ancak perde çekilğinde, “Büyücü”, büyük veya güçlü olmayan, hatta sihir konusunda iyi olmayan, bir yaşlı adam olarak ortaya çıkıyor. O anda çocukların hayal kırılkığınızı gözönüne getirin.

Hayal kırıklığına uğrayan çocuklar gibi,  piyasalar da yanılgıya düşebilir. Kripto piyasasında uzun zamandır devam eden ve yanlış anlaşılan kavram kesinlikle Bitcoin OTC pazarıdır.

OTC ticareti, borsaları diskaliye ederek gerçekleştirilen bir alış satış işlemidir. Satıcı ile alıcının bir komisyoncunun etrafında biraraya gelir. Çalışma şekli bir nevi emlakçılara benzer. Tüm mesele taraflar arasında gizlilik kararıdır.

Bir varlığın büyük şekilde alınması veya satılması pisayadaki değerine etki eder. Ancak OTC piyasasında gerçekleşen ticari işlemler piyasalara minimal etkisi olur.

Kesin bir ölçüt olmamasına rağmen, genellikle kurumsal yatırımcılar, aile şirketleri, yüksek gelirli bireyler (ünlüler) ve balinalar OTC piyasasını tercih ediyor.

Çoğu insan OTC piyasasının devasa olduğunu düşüyor. Çünkü OTC piyasası kripto borsalarından daha büyük işlem hacmine sahiptir.  Fakat, OTC pazarının oluşmasına neyin sebep olduğu açıklanmıyor.

Kulislerde konuşulanlara göre iki tür OTC pazarı var. Komisyoncunun etrafında gerçekleşen OTC pazarının saçmalıktan ibaret olduğunu düşünenler var.

QCP Capital’in Yünetim Kurulu başkanı Darius Sit, konu hakkında düşüncelerini paylaştı.

OTC pazarında, tüm kripto piyasasındaki işlem hacminin %80’i gerçekleşiyor. Öyle bir saçma ki emanet edebileceğiniz bir yapı ya da kriptolarınızın size ait olduğunu iddia edebileceniz herhangi bir merci olur.

Tek tıkla 500 bin – 20 milyon dolar paranız kripto ile yer değiştirir. Ancak piyasaya neredeyse hiç etkisi olmaz. OTC piyasaların bu denli büyümesi bireysel yatırımcı için bir risk!

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial