Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode!

Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode!

Kongre üyeleri: Kripto paralar için SEC kriterleri demode!

0

Bir grup ABD kongre üyesi, kripto paralar için SEC kriterlerinin uygun olmadığı konusunda hemfikir. Kongre üyeleri, düzenleyiciler ile kripto topluluğu arasındaki buzları eritmeyi amaçlıyor.


Kripto paralar için SEC kriterleri uyumsuz

Ohio ve Florida temsilcileri Warren Davidson ve Daren Soto, kripto paraları tahvil kararından kurtaracak “Token Taxonomy Act,” yasa teklifi verdiler.

Ayrıca bakınız: SEC başkanı Kripto para uygunluk şartlarını açıkladı

Tasarı, eğer yasallaşırsa, çoğu kripto para SEC’in tahvil kararından kurtulmuş olacak. SEC’in şu an tahvil konusunda baz aldığı Howey Test’i  70 yıldır kullanımda. Bu yüzden, SEC’in hükümleri  kripto piyasasındaki merkezsiz varlıkları karşılayamıyor.

Ayrıca bakınız: SEC, Bitcoin ETF’si için “sıfır” manipülasyon diyecek mi?

CNBC’ye göre, yeni tasarı, şu ana kadar belirsizliğini koruyan dijital tahvil tanımına bir açıklama getirecek.

Kongre üyesi Warren Davidson, kısa süre önce sınır güvenliği için toplanan fonların blockchain aracılığıyla yürütülmesini talep etmişti. Davidson şu açıklamaları yaptı:

İnternetin ilk günlerinde, Kongre piyasanın aşırı düzenlenmesi konusunda direndi ve uygun bir yasa çıkardı. Amacımız,  Amerikanın ekonomisi ve ülkenin bu yenilikçi piyasada lider olması için aynı başarıyı gerçekleştirmek. Eğer bu süreç daha da sürerse korkarım ki ülkemiz bu fırsatı başka ülkelere kaptıracak.

Ayrıca bakınız: SEC’ten beklenen adım – ICO yapma kılavuzu geliyor

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave