Home İnceleme İco Birleşik Arap Emirlikleri ICO düzenlemelerini 2019’un ilk yarısında açıklayacak

Birleşik Arap Emirlikleri ICO düzenlemelerini 2019’un ilk yarısında açıklayacak

Birleşik Arap Emirlikleri ICO düzenlemelerini 2019’un ilk yarısında açıklayacak

0

Birleşik Arap Emirlikleri ICO düzenlemelerini çok yakında halledeceğini duyurdu. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) mali düzenleyicisi , önümüzdeki yılın ilk yarısının sonuna kadar  ICO  düzenlemelerini getirecek . Bu gelişme, 21 Aralık’ta İngilizce yerel haber merkezi The National tarafından bildirildi .

Piyasaları düzenleyen ve izleyen BAE‘nin (SCA) Menkul Kıymetler ve Emtialar Kurumu’nun, ICO token ticareti için bir platform geliştirmek üzere Abu Dhabi Menkul Kıymetler Borsası ve Dubai Finansal Pazarı ile birlikte çalışacağı bildiriliyor.

SCA genel müdürü Obad Al Zaabi, düzenleyicinin “ICO’ların düzenlenmesi için sandbox ve kurallar kitabı ile birlikte hukuk firmaları ile anlaşma imzaladığını” açıkladı.

Makale, “düzenleyici sandbox” kavramı “finansal teknoloji endüstrisinin gelişimini kolaylaştıran bir çerçeve” anlamına geldiğini açıklıyor. Zaabi, zaman çizelgeleri hakkında konuşurken “yasal gerekliliklerin 2019’un ilk yarısının sonuna kadar tamamlanacağını” belirtti. ”

Ayrıca, “teknolojinin benimsenmesi ve borsaların altyapılarını geliştirmesi” nin zaman alacağını sözlerine ekledi. Zaabi:

“Pazarımız açık. [ICO] kayıt ve lisanslama, dünyanın her yerinden, her türlü şirket için kullanılabilir. Talep var. Kripto varlıklarının ve jetonlarının ihracı için birkaç talep aldık. ”

BAE kısa bir süre önce ülkede blockchain‘in  benimsenmesi üzerine olumlu bir etki yaratacak başka girişimler de bulundu.  Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) Danışma Konseyi,  üye bankalarına blockchain teknolojisini uygulamayı tartıştı.

Ayrıca, Birleşik Arap Emirlikleri merkez bankası, iki ülke arasındaki sınır ötesi işlemlerin kripto para ile yapılması için Suudi Arabistan Para Kurumu (SAMA) ile işbirliği yapmaktadır .

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave