Home Eğitim Kripto Para Kripto piyasasında pasif gelir kazanmak ister misiniz? İşte Masternode’lar!

Kripto piyasasında pasif gelir kazanmak ister misiniz? İşte Masternode’lar!

Kripto piyasasında pasif gelir kazanmak ister misiniz? İşte Masternode’lar!

brave
0

Masternode ile kripto piyasasında pasif gelir kazanmak mümkün. Masternode, tamamen kendi blockchaini ile desentralize bir network üzerinde çalışan bir server. Networkta işlem başlatmak ya da onaylamak gibi sıradan nodların yapamayacağı benzersiz fonksiyonlar gerçekleştiriyor. Bu görevleri gerçekleştirmesi neticesinde ödül alıyor.


Masternodları işletmek için deposit yatırmak gerekiyor ve kapatılır kapatılmaz yatırımcı ödülünü alabiliyor. Masternodlar madenciliğe benzer bir şekilde fonksiyon görmesini sağlayan Proof of Stake prensibini kullanıyor fakat enerji tüketimine gerek kalmadan…

7 önemli kripto para yatırım tüyosu

2Masternodes nedir?

Resmi web sitesine göre 2Masternodes kullanıcılarca sadece birkaç tıkla masternode almak ya da paylaşmak için kullanılabilir. Servis, kayıt gerektirmiyor yalnızca kullanıcının cüzdan adresini depoluyor. Platform, yalnızca ödüller alındığı zaman %10 ücret talep ediyor.

Masternode server, desentralize bir network üzerinde çalışırken normal nodların gerçekleştiremeyeceği fonksiyonları gerçekleştiriyor. Mesela:

1.Doğrudan gönderim

2.Özel işlemler

3.Anlık işlemler

Circle CEO’su: Bitcoin tahmini yapmıyoruz ancak bugünkünden daha değerli olacak.

2Masternodes istatistikleri

Şeffaflığını göz önüne alınca, kullanıcılar resmi web sitesi üzerinde istatistiklerini inceleyebiliyorlar. Yazı hazırlanırken 455 masternode üzerinde 3701 ortak sahip vardı. Ve totalde 60755$ ödenmişti. Kullanıcılar ayrıca diğer masternode bölgelerine ulaşarak özel bilgileri inceleyebiliyorlar.

Kripto para piyasası bugün yeşillendi- 4,5 milyar dolar para girdi

2Masternodes özellikleri

-Ulaşılabilirlik

2Masternodes’i kullanmak için kayıt yaptırmanıza gerek yok. Yalnızca platformun ulaşabileceği geçerli bir cüzdan adresine sahip olmanız yeterli. Platform şeffaf, açık ve kullanıcılar diğer 2Masternodes sahiplerinin yaptığı işlemleri görebiliyorlar.

-Anonimlik

Bir masternode oluşturma süreci tamamen anonim ve şeffaf. Kullanıcılar, kripto bloklarını sergileyen blockchain explorer kullanarak servis operasyonlarını izleyebiliyorlar.

-Minimum yatırım

Kullanıcıların servise ulaşabilmeleri için masternodun en az %1’i tutarında deposit yatırmaları gerekiyor. Bunun altında para yatırma durumunda sistem otomatik olarak parayı kullanıcının cüzdanına iade ediyor. Ödemeler için minimum miktar 0.5 koin iken ödül ondan daha az. Servis hesabında biriken miktar minimum ödüle ulaştığında, gelecek ödüllere ekleniyor.

2Masternodes nasıl kullanılıyor?

Masternode hosting otomatik olarak çalıştığından kullanıcılar tüm masternodu ya da bir bölümünü kolayca satın alabiliyor. Platform kullanıcının serverini otomatik olarak yapılandırıyor, indiriyor ve blockchaini senkronize ediyor.

Ortak sahiplerin ödül ödemeleri de otomatik olarak ve yatırım yüzdesine uygun olarak gerçekleşiyor. Kullanıcılar masternode hisselerini satmak isterlerse cüzdan adreslerine gitmeliler. Satıştan sonraki 2 hafta içinde masternod hisseleri için olan koinleri iade ediliyor.

Bazı durumlarda yatırımınızın birkaç noda bölündüğünü fark edebilirsiniz. Bu , ayrıca bir masternode oluşturduğnuz zaman son bir yatırım gönderdiğinizde olur. Bu gerçekleştiğinde, yatırımın bir parçası mevcut masternoda giderken, kalanı sonraki masternode için bekler.

2Masternodes cüzdanları

2Masternodes kullanabilmek için tam bir blockchain cüzdanına sahip olmak ya da oluşturmak zorundasınız. Bu cüzdan, işletmek istediğiniz nodun kripto parası ile uyumlu olmalı ve ayrıca özel anahtarı da olmalı.

Bazı kullanıcılar bir kripto borsasının ev sahipliği yaptığı bir cüzdanın yeterli olduğunu düşünebilir. Fakat 2Masternodes’ta işe yaramaz çünkü kullanıcı olarak bile ödüller anonim olarak dağıtılıyor. Bu, yatırım formundaki adrese ödül gönderdiğiniz anlamına gelir. Bu da borsanın ev sahipliği yaptığı adresi kullanamazsınız demektir. Böyle bir adres kullanırsanız ödülleriniz muhtemelen yatırımınıza geri dönecektir.

2Masternodes ücretleri

Şu an alınan ücret %10 olarak belirlenmiş. Bu yalnızca masternode ödülleri alındığında geçerli. Yani herhangi bir ödül almadan ücret ödeme zorunda kalmayacaksınız. Endişelenmenize gerek yok.

2Masternodes güvenliği

2Masternodes 1. Sınıf güvenlik ve mahremiyet uyguluyor. Kayıt gerektirmediğinden, depolanan tek şey yalnızca cüzdan adresi.  Buna ek olarak masternode oluşturma prosedürü şeffaf ve anonim. Platform desentralize olduğundan kullanıcılar kolaylıkla servis operasyonlarını izleyebilirler. 2Masternodes endüstri standartları ve güvenlik çözümleri ile uyumlu.

Her masternode birkaç koruma tabakasına sahip ve Digital Ocean ya da Amazon Web Services gibi benzersiz dijital platformlar üzerinde operasyon yapıyor. Bu tip platformlara doğrudan IP adresi vermiyor ve hatta node bağlantıları, operasyonel nodun gerçek IP adresini maskeleyen Elastic Load Balancers üzerinde gerçekleşiyor.

Diğer bir güvenlik önlemi de şu: Alınan fonları kontrol eden backend gibi  hayati sistem bölümleri için external internet ulaşımı yok. Bu tür bölümler Virtual Private Networks(VPN) içindeki AWD’de gizlenmiş. 2Masternodes herhangi bir zafiyetin, hatta paketleme ve backend aşamasında olanların bile sürekli olarak doğrulamasını yapıyor.

Buna ek olarak 2Masternodes herhangi bir sıfır-gün zayıflıklarını bile sürekli olarak  değerlendirip tespit ediyor ve icabına bakıyor.

Son sözümüz

Sonuç olarak, 2Masternodes, masternode işletmek isteyenler için gerekli bir araç. Otomatik sistem kullanıcıların yatırımlarını kolayca göndermelerini ve ödül kazanmaya başlamalarını mümkün hale getiriyor.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave