Home Bitcoin 7 büyük bitcoin borsası güçlerini birleştiriyor

7 büyük bitcoin borsası güçlerini birleştiriyor

7 büyük bitcoin borsası güçlerini birleştiriyor

brave
0

Güney Kore’de 7 büyük bitcoin borsası kripto eko sistemindeki güçlerini birleşerek arttırıyor. Yerel medya temsilcisine göre 7 büyük borsanın yöneticileri, bu Pazartesi bir toplantı gerçekleştirdiler. Birleşme üzerine anlaşma imzaladılar.

Büyük bitcoin borsası hangileri?

Anlaşmada bilgi paylaşımı, anormal ve şüpheli fon hareketlerinin izlenmesi ve yatırımcıları koruma gibi konularda birlik sağlandı. Bu borsaların isimleri şu şekilde:

1- Upbit

2- Bithumb

3- Korbit

4- Coinone

5- Gopax

6- Coinplug (Cpdax)

7- Hanbitco

Birlik, kara para aklama girişimlerini engelleme, KYC (Müşterini Tanı) prosedürünü genişletme ve onaylanmamış kullanıcıların işlemlerini kısıtlama konusunda bir danışma sistemi kuruyor.

Lee Seok-Woo, Upbit Borsasının işlemlerinden sorumlu olan kimse, Güney Kore’de işlem yapan firmalar AML/KYC protokollerine uymaları kanuni bir zorunluluk olduğunu söyledi. AML/KYC, kara para aklama ile mücadele ve müşterini tanıma protokolleri anlamına geliyor.

Güney Kore hükümeti kripto piyasaları ve ICO’ları (yeni kripto para piyasaları)  düzenleyecek ve denetleyecek yasalar hazırladıklarını duyurdu. (ICO’lar için bakınız: Mike Novogratz: Bitcoin değil ICO piyasası öldü). Güney Kore’deki bitcoin ve kripto borsaları yeni düzenlemelere karşı hazırlıklı görünüyor.

2019 yılında ABD ve Güney Kore olmak başta olmak üzere birçok ülke, bitcoin ve kripto piyasalarını denetleyecek ve düzenleyecek hukuki uygulamaları başlatacaklarını duyurdular. Bitcoin ve birçok büyük kripto para bu düzenlemelere hazırlıklı gibi. Kripto borsalarında da çıkarılacak hukuki düzenlemeler için hazırlık çalışmaları sürüyor.

Bu düzenlemelerin ardından Bitcoin ve kripto piyasalarının daha istikrarlı olacağı bekleniyor.

Kaynak

Tavsiye Ettiğimiz Yazılar

Amerikalı yetkililer, kripto para piyasasında manipülasyona geçit vermeyecek

Nadaq’ın Cesur Bitcoin Kararı Beklentileri Karşılayabilecek mi?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave