Home Kriptopara Haber Hukuki Haber Japon düzenliyiciler kripto para piyasasının toparlanması için vergilerde indirime gidiyor

Japon düzenliyiciler kripto para piyasasının toparlanması için vergilerde indirime gidiyor

Japon düzenliyiciler kripto para piyasasının toparlanması için vergilerde indirime gidiyor

brave
0

Ekim ayında, Japon düzenleyiciler kripto para piyasasının üzerindeki baskıların hafiflemesi için vergilerde indirime gidiyor. Şüphesiz bu gibi olumlu adımlar sektörde daha fazla şeffaflık sunacaktır.

Japon düzenliyiciler kripto para vergilerini hafifletiyorlar

Vergi düzenlemesinden önce lokal bir analist şu açıklamalarda bulundu:

“Kripto para sektöründeki 2017’nin sonlarındaki hızlı gelişmeyi göz önünde bulundurduğumuzda, bazı gerçeklerle karşılaşıyoruz. Kripto para yatırımcılarının büyük kısmı, gelirlerini yetkililere beyan etmediler.

Bu hafta, Takeshi Fujimaki, Japon kongre üyesi kripto paraların vergilendirilmesiyle ilgili 4 büyük değişiklik önerdi. Şüphesiz kanun önerisinin yasallaşması durumda kripto paralar üzerinde vergi oranların çok düşmesi demek.

Vergileri hafifletmek

Kripto paraları vergilendirmek oldukça zor. Bunun başlıca sebebi, kripto paraların fiyatlarının aşırı dalgalanmasından kaynaklanıyor. Bir yatırımcı bir hafta boyunca %50 gelir elde edebilir ve bir saat içerisinde kaybedebilir.

İşte belli başlı bu gibi sebeplerden dolayı, kripto para yatırımcıların üzerindeki vergi yükünü hafifletmek için kongre üyesi Fujimaki kanun önerisi verdi.

  1. Kripto paralardaki gelir vergisini %55’den %20’ye düşürülmeli
  2. Kripto paralar çöküntüden kurtulasıya kadar vergi ödemeleri  tehir edilmeli
  3. Kriptodan kriptoya alış- verişlerde vergi kalkmalı
  4. Küçük mevlalardaki ödemelerden vergi alınmamalı

Üstteki 4 kanun tasarısı, kripto para piyasasını olumlu yönde etkileyeceği açık. Sektördeki şeffaflık daha fazla yatırımcının piyasaya dahil olmasına yol açacaktır.

Ayrıca şu yazılarımıza bakabilirsiniz:

Japon Hükumeti Sahte Kripto Para işlemleri için Yazılım Hazırlığında

Ripple XRP 2020 Tokyo Olimpiyatlarının Resmi Parası Olur mu?

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave