Home Altcoin Ripple alım için uygun noktaya yaklaşıyor!

Ripple alım için uygun noktaya yaklaşıyor!

Ripple alım için uygun noktaya yaklaşıyor!

brave
0

Ripple alım için olabilecek en dip noktaya yaklaşarak yatırımcılar iyi bir fırsat sunuyor. Bu dip noktalar çok iyi değerlendirilmeli.


Ripple alım  zamanı grafikleri

Önümüzde kripto para piyasasının tarihinde nadir görülen tablo var. Tüm kriptolar neredeyse yok olacak derecede değer kaybı yaşıyor. Bu kadar uçurumun kenarında bir görüntü veren piyasada diğerlerinden daha iyi durumda olan çok az kriptodan birisi XRP. Ripple’ın alım için en uygun zamanına yaklaşırken XRP şu anda tam da destek noktasındaa (0,24-0,28). Eğer 0,20’nin altına bir gerileme olursa bu destek boşa çıkmış olacak. Uzun,kısa ve orta dönem görüntüler Ripple alım zamanı hakkında neler gösteriyor.

Uzun vade görüntüsü

Haftalık tabloya dikkatle baktığımız da Ripple’ın alım için çok kritik bir noktada olduğunu görüyoruz. RSI’da destek noktaları veya sapmalar görünmüyorken, MACD ve Chaikin osilatörleri çok kritik bir noktaya işaret ediyor.

MACD ayı geçişi yapmayı istiyor, bu duruş yaşanırsa, geri mi tepecek yoksa yukarı doğru mu çıkacak, veya geçip tekrar mı düşecek konuları hayati öneme sahip konular. Ripple’ın alım için uygun zamanı bu durumda ne zaman olacak? Daha da fazlası, Chaikin osilatörü (sarı noktalı yerler)  neredeyse 0’ın altında ve bir ayı işareti veriyor. Demek ki piyasamız bir ayı pozisyonunda henüz nasıl çıkacağını bilmiyor. Bu açıdan bir sonraki hafta nasıl bir görüntü vereceği son derece önemli.

Orta vade görüntüsü

Bu tablo da benzer fiyat karasızlığını gösteriyor. RSI aşırı oversold durumunda olduğu zaman (oversold terimi bir menkul kıymetin hak ettiği değerden daha düşük işlem görmesi), ne ayı ne de boğa ayrımı ortaya çıkar. MACD Aralık başlarında boğa geçişini kabul etmedi ve şimdi hafiften bir düşüş sergiliyor. Ancak düşmeye devam edecek mi yoksa tersi olacak artacak mı? Bu konu netleşmiş değil.

Kısa vade görüntüsü

Sonuç olarak kısa vade değerlendirmesinde, 12 saatlik tablo çok daha net bir fikir verebilir. Çünkü fiyatlar hep bir yapıyı takip eder. Tabloda fiyat düşüş eğilimde sıkışmış kalmış. Eğer fiyat uzun dönem destek seviyesinin etrafında dolaşıp 0,20 doları kırmazsa, sarı çizginin yönünü takip etme ihtimali kuvvetli ve Aralık ortalarında bir patlama yaşayabilir. Eğer bu düşüncemiz gerçekleşirse ilk hedef 0,35 dolar olacak.

Sonuçlar

  • Ripple’ın alım için destek noktası 0,24 ve 0,28 dolar
  • Göstergeler kararsız ve çok kritik bir noktada. Gelecek hafta çok yakıdan takip etmeli.
  • Eğer fiyat 0,20 doları kırarsa bir sonraki destek noktası 0,12 dolar olacak

Ripple tarihi direnç çizgisinde güçlü bir destek buldu 

Ripple XRP grafiği haftasonu sert bir fiyat hareketine işaret ediyor.

Ripple satın almak için 5 önemli neden

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave