Home Kriptopara Haber Borsa Haber Yine Rus yine kripto dolandırıcılık vakası!

Yine Rus yine kripto dolandırıcılık vakası!

Yine Rus yine kripto dolandırıcılık vakası!

brave
0

Kripto dolandırıcılık vakası ile gündeme gelen RusGas, Rus gaz firması son anda yeni bir dolandırıcılık yaşanmadan yakayı ele verdi. RusGas bu dolandırıcılık ile milyonlarca dolar kazanacaktı. 


Kripto dolandırıcılık ve 2,2 milyon dolarlık ICO sorunları

Kripto dolandırıcılık adı duyulmuş olan RusGas, ICO sayesinde 2,2 milyar dolar toplamayı başarmış. Ancak şu sıralar araştırmasının sonucunda elde ettiği bulgularla son anda dolandırıcılığa engel olan MonitorChain,  projenin yatırımcı sayısını arttırabileceğini ve pek çok yatırımcının bu şekilde kurban olmuş olabileceğini söylüyor. 28 Kasımda RusGas da tokenlerle ilgili şüpheli hareketler ortaya çıkaran MonitorChain bu konuda elde ettiği sonuçlara göre RusGas’ın işin içinde olduğundan emin.

ICO sırasında şirket 10 milyar token kaynağına sahipmiş ama geçen ay sonunda ise 100 milyar token basmış. Rusya borsasında da mevcut kaynaklar azalmış olduğu için, tokenler Crex24 Rusya borsasına gönderilmiş. Daha sonra bu tokenler satılmış. Aynı gün borsada en yüksek işlem hacmine bu çok az bilinen token sahip olmuş. Ortada dönen oyunları fark ediyor musunuz?

O zamandan bu yana da token üretimi gerçekleşiyor. 850 milyar yeni RGS tokenleri yaratılmış, bu şekilde toplam kaynak orijinal kaynaktan 86 kat daha fazla bir seviyeye ulaşılmış.

Tabi tokenlerin hepsi Rus borsası Crex24 e gönderiliyor. Borsa şu anda 22 milyon satış emrine sahip. Token fiyatı ise neredeyse sıfıra yakın. Değer olarak bitcoinin milyarda biri.

Crex24’ün tepkisi

MonitorChain çok kısa bir zaman önce, Crex24 ten bir mektup aldıklarını açıkladı. Mektupta şunlar yazıyor:

            “şu anki politikamız coin/token geliştiricilerinin taleplerine göre hareket etmek. Çünkü onlar coin/token gelişmesi için yeterli bir vizyona sahipler.”

 

Borsa hakkında dolaşan dolandırıcılık iddialarına rağmen sektörden çekilme yada token ticaretini bırakma niyetinde değil.MonitorChain yetkilileri şu şekilde ifade etmişler düşüncelerini:

“Crex24  konunun tam anlamıyla ne anlama geldiğini ve başına gelecekleri yaşamadan token ticaretini bırakmayacak gibi görünüyor. Bizim düşüncemiz Crex24’ün dolandırıcılığı bildiği, bundan fayda sağladığı ve işin içinde olduğu yönünde.”

 

Kripto dünyasında dolandırıcılık söylentileri yayılsa bile en güvenilir ödeme yöntemi olarak zirveleri koruyor kriptolar. Çok yakın gelecekte hak ettikleri yere geldikleri zaman bu tür dolandırıcılık hadiseleri hakkında da ciddi düzenlemeler yapılacaktır.

ilginizi çekebilir: ICO dolandırıcılık raporu dudak uçuklatıcı

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave