Home VanEck’in Bitcoin ETF hakkındaki iyimserliği artıyor!

VanEck’in Bitcoin ETF hakkındaki iyimserliği artıyor!

VanEck’in Bitcoin ETF hakkındaki iyimserliği artıyor!

brave
0

VanEck’in Bitcoin ETF onayı için SEC’e yaptığı başvurusu istediği şekilde sonuçlanmadı henüz ama VanEck beklentisini yüksek tutmaya devam ediyor.


VanEck’in Bitcoin ETF onayı konusunda beklentisi

VanEck’in Bitcoin ETF konusundaki beklentilerini, Dijital Varlıklar Stratejisi bölümünün başkanı Gabur Gurbacs açıkladı. Gurbacs’ın açıklamasına göre VanEck ve Solid tarafından SEC’e sunulan Bitcoin ETF’lerinin onaylanması gerçekleşecek. Cheddar’da bir programda Brad Smith’in konuğu olan Gurbacs, piyasanın bir Bitcoin ETF ihtiyacı içinde olduğunun açıkça görüldüğünü söyledi ve VanEck’in, SEC’in onaylaması için yeterince neden ortaya koyduğunu ve şartları hazırladığını belirtti.

Daha ileri düzey bir şeffaflık ve daha iyi bir yapı

Şirketin bu konudaki iyimserliğinin nedenini şöyle açıklıyor Gurbacs:

       “ ETF’nin en son onay alabileceği tarih Şubat. Bizden istenen tüm şartları yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Piyasa yapısının gereklilikleri, engeller, koruma altındaki varlıkların fiyatlandırılması gibi tüm şartlar gerçekleştirildi. O nedenle beklentimiz olumlu yönde ancak piyasanın tam anlamıyla hazır hale gelmesi için yapılacak daha çok şey var. Borsa dışı satış piyasalarının şeffaflığı ile ilgili de olumlu gelişmeler yaşanıyor.”

Brad Smith’in Twitter hesabından paylaştığı konuşmaya çok farklı tepkiler geldi. Tepkilerin bir kısmı Gurbacs’ın iyimserliğine katılırken, bir kısmı şeffaflık konusundaki kuşkularını dile getirdi.

VanEck’in ETF teklifine benzer 9 tane daha teklif SEC’in masasında onaylanmayı bekliyor. SEC’in teklifleri onaylamama nedenleri manipülasyon endişeleri ve kripto piyasasının denetim eksikliği.

Endişeleri gidermek için VanEck teklifinde düzenlemelere gitti. Gurbacs’ın Kasım ayında söylediğine göre Bitcoin ETF leri piyasaya yatırımcı çekmekle kalmayacak, aynı zamanda SEC’in piyasa üzerinde düzenleyici bir kaldıraç görevi görmesini de sağlayacak.

SEC’in onay tarihi net olarak bilinemese de, herkesin gözü bu konudaki gelişmelerde. Çünkü SEC onayı piyasanın hem bir başarısı hem de kriptoların benimsenmesi adına çok büyük bir atılım olacak. SEC şu ana kadar başvurulara iki defa erteleme cevabı verdi. En son erteleme çok kısa süre önce yaşandı ve onay süreci artık Şubat 2019 a kaldı.

SEC bu kez ETF’leri reddetmedi..erteledi

SEC yöneticisinden Bitcoin ETF’si hakkında sert uyarı..hayal satmayın .

SEC başkanı kripto para uygunluk tekliflerini açıkladı 

SEC başkanının manipülasyon kaygıları giderilirse Bitcoin ETF onayı tamamdır

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave