Home Bitcoin SEC yetkilisi açıkladı, Bitcoin ETF yarın da onaylanabilir, 20 yıl sonra da

SEC yetkilisi açıkladı, Bitcoin ETF yarın da onaylanabilir, 20 yıl sonra da

SEC yetkilisi açıkladı, Bitcoin ETF yarın da onaylanabilir, 20 yıl sonra da

brave
0

SEC yetkililerinden Bitcoin ETF onayı için yeni bir açıklama geldi. Hester Peirce:  Bitcoin ETF yarında onaylanabilir, 20 yıl sonrada. Peki bunun anlamı ne? Bitcoin ETF onaylanmazsa piyasalar ne olacak?


Hester Peirce:  Bitcoin ETF yarında onaylanabilir, 20 yıl sonrada

 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) komiseri, Hester Peirce, Washington DC’de 5 Aralık’ta düzenlenen Dijital Varlık Yatırım Forumuna katıldı. Peirce, forumda dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Peirce, piyasaların ETF kararlarının çıkmasını nefesini tutarak beklememesini ve hayatlarına normal bir şekilde devam etmeleri gerektiğini vurguladı.

Hester Peirce:

“Kurumumuz olan SEC’in vereceği Bitcoin ETF onayı önümüzdeki birkaç gün ya da birkaç hafta içinde de çıkabilir, bundan 20 yıl sonra da. Çünkü çok fazla yasal prosedür var ve bunları tamamlamamız lazım. Piyasaların SEC’den çıkacak kararı, nefeslerini tutarak beklemeleri çok saçma. Onlar yeni projelerine odaklanmak zorundalar. Kripto para şirketleri kendi işlerini yapsınlar, bizde kendi işimizi.

Bildiğiniz gibi SEC’in, Finhub’u kurması bile çok uzun zaman aldı. Borsada işlem gören bir ürünü onaylamak çok daha uzun sürebilir. (Finhub: SEC’in bünyesinde kurulan sadece kripto paralara yönelik özelleştirilmiş birim)’’

Peirce, Bitcoin’in kurumsallaşması olasılığına ilişkin olarak da açıklamalarda bulundu:

“Kripto para sektörünü kurumsallaşmaya teşvik etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Biliyorum bazı insanlar kurumsallıktan nefret ediyor. Ancak bunu isteyen insanların sayısı da azımsanamayacak kadar fazla. Bence kripto para piyasasına daha fazla insanın girebilmesi için, kurumsallaşma şart.’’

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer haberler:

Bitcoin SV gerçek Bitcoin Cash mi oluyor? Tıklayınız.

Kripto para piyasası çökerken Bitcoin SV nasıl yükseliyor ? Tıklayınız.

Yıllara göre Bitcoin teknik analizi ve olası senaryolar için tıklayınız.

Mark Kaizer Bitcoin’in 100 bin doları göreceği konusunda ısrar ediyor. Tıklayınız

Bu yılın en iyi yatırımcısı Litecoin’lerini 300 dolardan satan Charlie Lee, Tıklayınız

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave