Home Altcoin Altcoin Teknik Analiz Ripple (XRP) dibi görmeye mi hazırlanıyor? Uzun, Orta ve Kısa vadeli teknik analiz

Ripple (XRP) dibi görmeye mi hazırlanıyor? Uzun, Orta ve Kısa vadeli teknik analiz

Ripple (XRP) dibi görmeye mi hazırlanıyor? Uzun, Orta ve Kısa vadeli teknik analiz

brave
0

 XRP fiyat analizine göre Ripple (XRP) dibi görmeye mi yaklaşıyor? Uzun, orta ve kısa vadeli görünümlere göz atıyoruz. Bu görünümlerle ortaya çıkan dalgalanmalar size sonuç çıkarmada yardımcı olacak.

XRP Haftalık Grafik – Kaynak: TradingView.com

Ripple (XRP) dibi görmeye yaklaştı

Kripto pazarındaki son düşüş boyunca, Ripple’in XRP’sinin diğer kripto paraların çoğuna göre fiyatları düşmemiştir. Ekim 2018’de (0.24- $ 0.28) ile en düşük aralığında ve Ekim 2017’nin en yüksek seviyelerinde yer almaktadır. 0.20 doların altında bir kırılma bu desteği geçersiz kılar.

Uzun Vadeli Görünüm

Haftalık grafikten görebileceğimiz gibi, Ripple’ın XRP’si çok kritik bir noktada. RSI’da herhangi bir destek noktası veya uzaklaşma olmazsa, MACD ve Chaikin Oscillator kritik düzeyde yer alacaktır. MACD düşüş eğilimi göstermek ister ve onu reddedip reddetmediğini ve yukarı devam edip etmediğini görmek hayati önem taşıyor. Ayrıca, Chaikin Osilatör (Sarı noktalı çizgi) hemen hemen sıfırın altında, bu bir Ayı düşüşü işareti. Yeni haftalık noktanın neyi göstereceğini gözlemlemek hayati bir öneme sahip.

Orta Vadeli Görünüm

XRP Günlük Grafik – Kaynak: TradingView.com

Günlük tabloya bakıldığında benzer fiyat kararsızlığı görünüyor. RSI oldukça aşırı satımda iken (<30), ne Boğa ne de Ayı uyuşmazlığı söz konusu değildir. MACD Aralık ayı başında Boğa yükselişini reddetti. Düşüşe devam ederse MACD net olmayan göstergeyle şimdi hafif bir düşüşte.

Kısa Vadeli Görünüm

XRP 12 saatlik grafik – Kaynak: TradingView.com

Son olarak, 12 saatlik tabloya bir göz atmak, fiyatın bir istikrarı takip etmesi nedeniyle, bize biraz netlik sağlayabilir. Görebildiğimiz gibi, fiyat azalan bir kamada (descending/falling wedge) sıkışmış durumda. Fiyat, başlangıçta ortaya konan uzun vadeli desteğin etrafında seyrediyor ve 0,20 dolar kırmıyor ise büyük olasılıkla sakindir. Fiyatın sarı çizgiyi takip ettiği ve Aralık ayının ortalarında kamadan ayrılacağı büyük olasılıktır. İlk hedef 0,35 dolar olsaydı ortaya çıkan senaryo bu mu olurdu?

Sonuçlar

Dalgalanma, 0,24 – 0,28 dolarlık destek alanındadır.

Göstergeler kararsız ve kritik bir noktadır. Bir sonraki hafta boyunca yakından izleme yapmak idealdir.

Fiyat 0,20 doları bozarsa, bir sonraki destek alanı 0,12 dolar olacaktır.

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave