Home Altcoin Ethereum ETH fiyatı düşündüğünüzden fazla düşebilir.

Ethereum ETH fiyatı düşündüğünüzden fazla düşebilir.

Ethereum ETH fiyatı düşündüğünüzden fazla düşebilir.

brave
0

Ethereum ETH fiyatı yatırımcısının canını sıkıyor. Kripto para piyasasının uğradığı son dönemdeki ağır kayıplar özellikle Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapanları bıktırmış durumda. Ethereum’a bakan yönüyle özellikle son dönemdeki fiyat değerleri oldukça can sıkıcı. Geçen sene 1200 doları gören Ethereum şuan adeta kabusu yaşıyor ve 85 dolarda tutunmaya çalışıyor.


Ethereum ETH fiyatı 85 doları gördü.

Bu zamanlar kripto para birimlerinde yatırım yapmak için cesaret verici ve keyifli dönemler gibi durmuyor. Özellikle 2017 yılında zirveden satın alan insanlar, fiyatların bu seviyelerini görünce nasıl bu denli bir hesap hatasına düştük şeklinde hayıflanabilirler. Gerçek şu ki 2018 yılı özellikle Ethereum için hiç iyi bir yıl olmadı. Toplam kripto para piyasası değeri 2017’nin başlarında olduğu gibi tekrar 40 milyar dolara düşmesi artık beklenilmedik bir durum da değil.

Geçtiğimiz 24 saat içinde Ethereum fiyatı muazzam bir değer kaybetti. Yazımızı ele aldığımız şu zamanlarda Ethereum değeri 92 dolar civarındaydı. Bir para değeri için sadece bir yıl öncesinde 1.200 dolar civarından şunki seviyeler düşünüldüğünde imkansız bir tablo gibi duruyor. Fakat gerçek dünyada öyle değil. Son zamanlarda Ethereum ETH fiyatı USD değerinde % 17, BTC değerinde % 6 oranında bir kayıp ile 85 doları gördü. Piyasa değeri bir ara 9 milyar dolar  eşiğinin altına düşmüştü. Şuan 9,5 milyarlık seviyeden seyreden değerin piyasadaki olumsuz havanın sürmesi durumunda 7.5 milyar dolarlık bir düşüşe tekrardan evrileceği yorumları yapılıyor. (Bknz: Ethereum iki haneli yolculuğu başladı)

Ethereum’un geleceği var mı?

Bu fiyat düşüşleri yüksekten alım yapan Ethereum meraklıları için olumsuz görünse de Ethereum’a yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat da olabilir. Neredeyse haftada bir olumlu haberi çıkan ve Piyasa sıralamasında Ethereum’u geçen Ripple’ın merkeziyetsiz olmadığı ve Tahvil olduğu iddiaları hala tartışılırken direk yetkili ağızdan SEC’ten Ethereum için tahvil olmadığı açıklaması geldi. Dolayısıyla Ethereum’a çok da haksızlık yapılmamalı. Tüm piyasaların kan ağladığı dönemde Ethereum ETH fiyatı için bu düşüşlerin çok ta anormal olmadığı kanaatindeyim. Sonuçta eğer bu piyasada bir gelecek varsa Ethereum’un da geleceği karanlık değildir.

(Bknz: Yeni yılda Ethereum almalı mıyım? Ethereum 2019 tahminleri)

Kripto para piyasası ve Coinlerle ilgili son dakika gelişmelerini en hızlı şekilde öğrenmek için Twitter hesabımızı takip ediniz. https://twitter.com/koinmedya_?lang=es

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave