Home Altcoin Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi gemiyi terk etmedi!

Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi gemiyi terk etmedi!

Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi gemiyi terk etmedi!

brave
0

Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi projeden ayrılmadı. Ethereum Classic geliştirici ekibinden ETCDEV’in projeden ayrılma kararı tüm geliştirici ekibinin ETC’yi terk ettiği gibi algılanmasına neden oldu. Peki ETCDEV neden ayrıldı? ETC’yi neler bekliyor?

Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi projeden ayrılmadı!

Son zamanlarda, önemli projelerden biri olan Ethereum Classis ile ilgili haberler gündemden düşmüyor. Proje’nin, geliştirici ekibiyle başı dertte olduğu söyleniyor.

Ethereum Classic Geliştirme Şirketi’nden biri, faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Bu duyuru, geliştirme ekibinin başarsızlığa uğramasının sorumlusu olarak diğer ekipleri gösterdiği yönünde söylentilere neden oldu. Ayrıca, Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi ‘nin tamamen projeyi terk etti gibi algılandı. Fakat Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi projeden ayrılmadı.

Resmi web sitesine göre, Ethereum Classic’in beş ekibi var:

  • ETCDEV
  • IOHK [Grothendieck]
  • ETC Cooperative
  • ETC Labs
  • ETC Commonwealth

ETCDEV, IOHK ve ETC Commonwealth, projenin geliştirilmesine odaklanırken, diğerleri de Ethereum Classic’in büyümesi için finansal destek sağlıyor.

(bknz: Bitcoin ne kendini sıfırlayacak ne de ölüm sarmalına girecek)

ETCDEV nedir? Neden projeden ayrıldı?

ETCDEV, DAO saldırısından bu yana geliştirme ekibinde yer alan Ethereum Classic Geth’in ana müşterisi olarak biliniyordu. Takımın üzerinde çalıştığı diğer projeler arasında Emerald cüzdanı, Sputnik Virtual Machine ve Orbita yer alıyor.

Şirket, finansal kriz nedeniyle Ethereum Classic üzerindeki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. ETCDEV’in kurucusu Igor Artamonov, şirketin nakit sıkışıklığıyla karşı karşıya olduğunu ve ayı piyasasının sonucu olarak fon toplanamadığını belirtti.

(bknz: CNBC: 2011de 1000 dolarlık Bitcoin yatırımı sizi milyoner yapardı )

Artamonov ayrıca, ETCDEV’in gelişimi için kullanılması planlanan fonlara erişimin kaybedildiğini belirtti. Ardından, ETCDEV’in kurucusu, DFG ve ETC Labs’den finansal destek talep ettiğini söyledi. Bunu yaptıktan sonra, Kurucu, DFG’nin temsilcisi Krykoder’e kendi talebi üzerine yönetici olarak eriştiğini fakat sonrasında tüm projelerin kopyalanmasıyla birlikte herkesin sisteme erişiminin kaldırıldığını iddia etti. Bu durumun ise ETCDEV’in, Classic Geth ve ETC topluluğu üzerinde kontrolünü kaybetmesine neden olduğunu söyledi.

ETCDEV’in kurucusu:

Bir yöneticiyi sistemden çıkarmak basit bir işlem değildir. GitHub özel bir onay ve şifre ister. Ve bunun, birkaç kez ve her yönetici için yapılması gerekir. Bu, ETC Coop ile birlikte ETC Labs, hayır demeye çalıştığı için yanlışlıkla yapılamaz. ”

ETC Cooperative’in Direktörü Anthony Lusardi, ETCDEV’in faaliyetlerini durdurmasından sonra projelere ne olacağı konusunda açıklama yaptı:

“İlk olarak şunu belirtmeliyim ki; ETC Cooperative, ETCDEV veya ETC Labs’ın işlemleriyle hiçbir ilgisi yoktur. Ethereum Classic geliştiricilerin hepsi ayrılmadı. Hepimiz ayrıyız. İkincisi, ETCDEV’in ileriye yönelik projelerini kimin devam ettireceği konusunda açıklık bekliyoruz ancak bunun sorun olacağını düşünmüyorum. Çünkü, bu projelerin ekosistemin bir parçası olarak kalmasını sağlamak isteyecek birçok kişi var. Ayrıca, GitHub sorunun farkındadır ve araştırmaya ve sorunun düzeltilmesi için çalışıyor ”

ETCDEV’in kurucusu Igor Artamonov, şirketin mevcut durumu ve projenin geleceği ile ilgili şunları dile getirdi:

“Bu işe kimin devam edeceğini ve uzun vadeli hangi plan ve stratejilere sahip olacaklar, bilmiyorum. Emerald, Sputnik ve Orbita gibi diğer projelerden bahsetmişken, bu projeler üzerinde çalışmalarımıza devam edeceğiz, ancak Ethereum Classic ile devam etmeyeceğiz.”

Kaynak

Ayrıca bknz:

Dikkat!!! Ethereum Classic geliştiricileri gemiyi terketme kararı aldı

Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor

Milyarder Mike Novogratz’ın 2019 ve 2020 kripto beklentisi çok yüksek

2019 da hangi kripto paralara yatırım yapılmalı, Ripple banko

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave