Home Kriptopara Haber Eski tüfek kriptocular: Kripto paradan ölmek var dönmek yok!

Eski tüfek kriptocular: Kripto paradan ölmek var dönmek yok!

Eski tüfek kriptocular: Kripto paradan ölmek var dönmek yok!

brave
0

Sektörde yaşlı kurt diye tabir edebileceğimiz tecrübe sahibi kriptocular,“kripto paradan ölmek var dönmek “ yok diyor. Çünkü onlar daha önce bir çok kez şu anki durumun benzeriyle karşılaştıkları için rahatlar.

Motto: Kripto paradan ölmek var dönmek yok!

Kripto paraların geleceği yasal düzenlemelerin tamamlanmasına, daha fazla kurumsal yatırımcıların katılıma, daha düşük fiyat dalgalanması ile geleneksel varlıklarla entegrasyonuna bağlıdır.

Kripto piyasalarında fiyat dalgalanması çok yüksektir. Örneğin Bitcoin son 1 yıl içerisinde %80 değerini kaybetmiştir ki bu oran diğer kriptolarla karşılaştırdığımızda en makul oran olarak karşımıza çıkıyor.

Ancak sektörde eski tüfek diye tabir edebileceğimiz tecrübeliler bu durumu, ruhun bedenden çıkması olarak değil, büyüme ağrısı olarak tabir ediyor.

CCLA Yatırım Danışmanlığı şirketinde baş-yatırım danışmanı James Bevan, Londradaki katıldığı panelde şöyle konuştu:

“Ben bu durumu ölüm kalım krizi olarak değerlendirmiyorum. Bugün yaşananlar, ekonomik bir devrime giden yolda araba kazasından başka bir şey değil!”

Öte yandan, piyasalar geliştikçe, yasal düzenlemeler sektörü 2019 yılı boyunca sağlama ve düzenli büyümesine yol açacak. Yasal mercilerin sektörde manipülasyon ve dolandırıcılığın önüne geçmesi, daha çok bireysel ve kurumsal yatırımcıyı sektöre çekecektir.

Ancak bu konu, ülkeler arasında daha serbest yasal düzenlemeler ile daha fazla kripto projeyi ülkelerine çekmek için bir yarışa dönüşmemelidir. Bunun yaşanması aynı kara para aklama durumu gibi manipülasyona açık bir eko-sistem ortaya çıkarır. Bunu sektörde aktif yer alan bir yatırımcı ve tacir olarak hiç birimiz istemeyiz.

Ancak görünen o ki, kripto düzenlemeleri için hareketlilik devam ediyor. Bu durumdan yeni gelişen bu sektör hatalarından ders çıkarabilir.

Yaşadıklarımız, ekonomik bir devrime giden yolda doğum sancısından ibaret. Devrimler çilelidir ve zaman alır.

Ayrıca şu yazılarımız dikkatinizi çekebilir:

Amerikalı akademisyenlerden SEC’e çağrı!

Hindistan Bitcoin ve Kripto Para Mevzuatı Getiriyor

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave