Home Bitcoin Dikkat!!! Bitcoin balinalarında hareketlilik tespit edildi.

Dikkat!!! Bitcoin balinalarında hareketlilik tespit edildi.

Dikkat!!! Bitcoin balinalarında hareketlilik tespit edildi.

brave
0

2018 yılı kripto piyasaları için hiç de iyi gitmedi. Kripto paralarda yaşanan son düşüş uyuyan balinaları uyandırdı. Bitcoin balinalarında tespit edilen bu hareketlilik neye işaret?

Bitcoin balinalarında harekeketlilik gözlemleniyor

Balinalardaki hareketlilik beni her zaman endişeye sevk ediyor. Bu hafta özellikle bir kaç Bitcoin balinasında oldukça hareketlilik gözlemlendi. Balinalar büyük miktarlarda BTC’yi bir hesaptan bir başka hesaba taşıdılar. Örneğin en son 2013 de hareketlilik gözlemlenen bir cüzdan harekete geçti ve 245 milyon dolar değerinde Bitcoin’i bir başka hesaba gönderdi.

Tam da bu olaydan hemen sonra bazı zengin cüzdanlarda da hareketlilik başladı. En zengin ilk 20 BTC cüzdanında son zamanlarda 730 milyon dolar değerinde BTC taşındığı görüldü.

Bugünlerdeki en büyük endişelerden biri, bu dev hesapların ne yapmak istediği. Bu kadar büyük sermaye, özellikle piyasanın güçsüz olduğu şu günlerde fiyatları çok rahatlıkla manipüle edebilir. Ellerindeki BTC’leri satarak oluşturacakları panik havasında fiyatların daha da düşmesine yol açabilirler ve daha ucuz fiyattan tekrar BTC toplyabilirler. Bu, düzenlenmemiş bir piyasa olan kripto eko-sisteminde mümkün.

Bir kaç bin BTC ile piyasa böyle manipüle olabiliyorsa ya Satoshi elindeki 1 milyon BTC ile neler yapabilir? Bunu hiç düşündünüz mü?

Bu arada bir tane balina hesaptan tam piyasa değeri 2,4 milyar dolan 608,000 BTC, 75 ayrı cüzdana taşındı. Böylesine büyük balina hareketleri, Bitcoin fiyatlarındaki düşüşün bir parçası. Üstte vurguladığımız üzere, eğer balinalar BTC’lerini ellerinden çıkarırsa piyasayı tam kan gölüne çevirebilir.

Balinalar ile ilgili daha geniş bilgiye ulaşmak isterseniz alttaki yazılarımıza bakabilirsiniz:

1000 Balina Bitcoin’lerin %60’na Sahip: TIKLAYINIZ

Kripto balinalar harekete geçtiğinde dikkat ediniz! İşte yaşanabilecek 3 muhtemel senaryo: TIKLAYINIZ

Toplam Litecoin’in yüzde 15’i bir balinaya ait! TIKLAYINIZ

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave