Home Bitcoin Böylesi yaşanmamıştı – Kripto piyasaları 1 ayda yarı yarıya buharlaştı

Böylesi yaşanmamıştı – Kripto piyasaları 1 ayda yarı yarıya buharlaştı

Böylesi yaşanmamıştı – Kripto piyasaları 1 ayda yarı yarıya buharlaştı

brave
0

Kripto piyasaları 1 ayda yeni dipleri zorladı. Bitcoin Ağustos 2017’den bu yana görmediği değerlere  geriledi. Toplam piyasa hacmi 100 milyar dolar sınırına dayandı. Böylesi bir ay uzun zamandır yaşanmamıştı.


Kripto Piyasaları 1 Ayda Yarıya Düştü

Yazı yayına hazırlandığında BTC fiyatı coinmarketcap verilerine göre 3.397 dolardı. Gün içinde en düşük seviye olarak 3.280 doları gördü. Hafta içinde 4.000 dolar psikolojik sınırın kırılmasıyla günler iyice kararmaya başlamıştı. BTC toplam piyasa hacmi 60 milyar doların bile altına düştü.

Ethereum deseniz daha bir ay öncesinde 120 dolar civarında dolanırken bugün 88 dolar. ETH bu fiyatı en son Nisan 2017’de görmüştü. Kripto paralar durup dinlenmeden yeni dipleri yokluyor.

En büyük 10 kripto paraya baktığınızda tek özelliği 1 ABD dolarına eşit olmak olan ve hatta bunu bile beceremeyen Tether’in 5.liğe kadar çıktığını görüyoruz. Yani durum o derece vahim. Tether’in hemen altında ise akıbetleri meçhul iki düşman kardeş: BCH ve BSV

EOS ve Cardano ise irtifa kaybetmeye devam ediyor. Son zamanlarda yeniden ilk 10 arasına girmeyi başaran Tron ise az da olsa olumlu sinyaller nadir kripto paralardan. Biraz daha geriye çekilip ilk 20’ye baktığımızda ise Nem, Tezos ve ETC’de kıpırdanma görüyoruz. Binance coin ve Dogecoin pek hayat emaresi göstermeyen kripto paralar arasında.

Kırmızı Denizin Yeşil Yaprakları

Son 1 ayda şaşırtıcı yükselişler sergileyen kripto paralar da yok değil. Factom, Revain ve Aeternity ilginç bir şekilde FOMO etkisi oluşturdular. Neredeyse tüm diğer kripto paraların yokuş aşağı gittiği günlerde yatırımcılarının yüzünü güldüren yalnızca bu 3 proje oldu.

Hasılı 1 aydan kısa sürede piyasa yarı yarıya buharlaştı. 200 milyar dolar bandının üzerindeki toplam piyasa hacmi 100 milyar dolar hattını zor koruyor. Piyasa genel gidişatı iyi değil. İşin kötüsü piyasaların nereden döneceğine dair hiçbir işaret yok.

Yatırım tavsiyesi olmamak kaydıyla önerimiz şudur ki fiyatlar düştü diye alım yapmayın. Yükseliş emareleri görülmeden, dahası yükseliş dalgası doğrulanmadan alım yapmayın. Çünkü dibin görüldüğüne dair hiçbir işaret yok. Bunun tersi de geçerli. Yani elinizde kripto para varsa panikle zararın satış yapmayın. Bu sektöre yatıracağınız para, kaybetmeyi göze alabileceğiniz para olsun. Risklerinizi mümkün mertebe azaltın.

Bitcoin hakkında daha fazlası için Tıklayın

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave