Home Bitcoin 5 uzmandan 2019 Bitcoin fiyat tahmini ”Bitcoin uzun süre dipte kalmayacaktır”

5 uzmandan 2019 Bitcoin fiyat tahmini ”Bitcoin uzun süre dipte kalmayacaktır”

5 uzmandan 2019 Bitcoin fiyat tahmini ”Bitcoin uzun süre dipte kalmayacaktır”

brave
0

2019 Bitcoin fiyat tahmini yapan 5 uzmanın görüşlerine yer verdik bugünkü yazımızda. Piyasada neler oluyor? 2019’da Bitcoin’i ve Altcoinler’i neler bekliyor? Kripto paralar tarihten silinecek mi? Kripto paralarla ilgili merak edilen tüm bu soruların cevabı yazımızda.

Uzmanların 2019 Bitcoin fiyat tahmini nasıl?

Aralık 2017’de Bitcoin fiyatı 20.000 $ ‘ı gördükten sonra, Bitcoin 6000 dolar bandında uzun süre bekledi.  Bitcoin Kasım ayında 4.000 $ ‘ın altına düştü ve şu an 3.000 $‘ ın altına düşme tehlikesiyle karşı karşıya. Fakat düşüşlerin yıl sonunda sona ermesi bekleniyor. Bitcoin’in uzun süre dipte kalmayacağını söyleyen uzmanların 2019 Bitcoin fiyat tahmini nasıl?

(bknz: Bitcoin ne kendini sıfırlayacak ne de ölüm sarmalına girecek)

İşte 5 kripto uzmanından  2019 Bitcoin fiyat tahmini:

1.  Samuel Leach, Yield Coin’in kurucusu ve CEO’su:

“Bitcoin 2018’de çalkantılı bir yıl geçirse de 2019 Bitcoin fiyat tahmini me göre Bitcoin 10.000-15.000 $ arasında bir seviyeye ulaşacak.”

“New York Borsası’nın şirketi ICE, BAKKT‘ı başlatmayı planlıyor. Bakkt, Microsoft, Starbucks ve Boston Consulting Group gibi kurumsal devler tarafından destekleniyor. Benzer şekilde, kripto borsası ErisX geçtiğimiz günlerde Fidelity Investments ve Nasdaq’dan 27.5 milyon dolar fon desteği aldı. Bu tür önemli finansal kurumların katılımı ile Bitcoin’in fiyatında artış görülecek.”

(bknz: Bobby Lee ”Ne zaman Bitcoin almalıyım” sorusuna cevap veriyor)

  1. Joel Kruger, LMAX Exchange’de para stratejistinden 2019 Bitcoin fiyat tahmini

“Bitcoin’in 2,000 $,’a kadar düşebilir fakat bu fiyatlarda çok fazla kalacağına inanmıyorum. Bu durumun zirveye çıkmadan önce yeni bir alım bölgesi oluşturacağını düşünüyorum. Aynı zamanda, merkeziyetsiz, dijital, P2P para birimi olarak muazzam bir potansiyele sahip olan Bitcoin, yeniden zirvelere dönecek.”

“ 2019’da Bitcoin için yılın ilk yarısına kadar düşüşlerin devam edeceğini ve etkileyici bir ikinci dalganın gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bitcoin, ciddi bir toparlanma sürecine girerek 2019’u 5.000 $ ile 8.000 $ arasında kapatabilir.”

  1. Kevin Murcko, CoinMetro CEO’su

“Bitcoin’in başka projelere kıyasla oldukça sınırlı kullanım durumlarına rağmen  2019’da lider olarak kalmaya devam edecektir. Bitcoin, diğerlerine tercih edilmesini sağlayan şöhrete ve likiditeye hala sahiptir. Ancak kesin bir 2019 Bitcoin fiyat tahmini yapmak zor.”

Bitcoin’in değeri büyük ölçüde finansal spekülasyona malzeme olmaya devam edecek.  Amazon’un hisse senetleri dot.com balonunu patladığında 6 doların altına düştü ve bugün, şirket hisse başına 1.500 dolardan işlem görüyor. Bu çöküşten kurtulan kriptolar 2019 ve sonrasında güçlenmeye devam edecek. Başarısız olanlar piyasadan silinirken,  Amazon ve eBay gibi, çok azı piyasada güçlü bir şekilde kalmaya devam edecek.”

4. Mitch Blakeway, Quantatex yöneticisi

“Çok yakın bir gelecekte çok yüksek bir volatilite bekliyoruz. Son zamanlarda yüksek miktarlarda Bitcoinler, balinalar tarafından soğuk cüzdanlardan sıcak cüzdanlara taşındı. Bu, piyasaya yön verebilen yatırımcıların işlemlere yöneldiği anlamına geliyor. Bu, aşağı ve yukarı yönlü hareketlerin % 10’dan fazla değişebileceği anlamına gelebilir.”

“Bitcoin için 2,850 dolarlık güçlü bir destek ve 4,000 dolarlık direnç oluştu.  Bitcoin’in 2019’da çöküşten kurtularak, fiyatın Aralık 2019’a kadar 20.000 $ rekorunu yeniden test edeceğine inanıyoruz.”

“Bitcoin’de bir ETF’nin 2019’da SEC tarafından onaylanmasını bekliyoruz. 2019’da bankacılık kurumları tarafından XRP gibi bazı kriptoların benimseneceğini düşünüyoruz. Ayrıca, satış sona erdiğinde, uygun bir alım bölgesinin oluşacağını düşünüyoruz.”

“Dotcom patlaması sırasında 1 $ ‘dan 4 $’ a çıkan Apple hisselerinin fiyatı tekrar 1 dolara düştü. Şu sıralar her bir hisse 176 $ civarında işlem görüyor. Dotcom patlamasının ardından, cesarete ve ileriye dönük düşünceye sahip olan herkes önemli kazançlar elde etmiş oldu.”

5.  George Ermakov, Crypterium Araştırma ve Geliştirme Müdürü

“BAKKT ICE ve NASDAQ vadeli işlemlerinin başlatılması gibi önemli temel faktörlerin  gerçekleşmesine bağlı olarak, 2019‘un fiyat dinamikleri açısından olumlu olması bekleniyor.”

“Logaritmik ölçeğe dayalı teknik analiz, Bitcoin’in 2019’da ulaşması beklenen fiyatın yaklaşık 12.000 $ civarında olacağını gösteriyor. Bununla birlikte 2020’de daha fazla yükseliş mümkün olabilir.”

Kaynak

 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave