Home Bitcoin Weiss Ratings analisti, kripto paraların Ayı piyasasından çıkış tarihini verdi..!

Weiss Ratings analisti, kripto paraların Ayı piyasasından çıkış tarihini verdi..!

Weiss Ratings analisti, kripto paraların Ayı piyasasından çıkış tarihini verdi..!

brave
0

Weiss Ratings analisti, kripto paraların Ayı piyasasından çıkış tarihi olarak Ocak ayını işaret etti. 2018’in sonuna doğru yaklaşmışken, fiyatları göz önünde bulundurduğunda Bitcoin ve diğer kriptolar için hiç de iyi geçmedi.

Kripto paraların Ayı piyasasından çıkış tarihi Ocak

Fiyatlar düşse de, çoğu kurumsal yatırımcı bu trendin değişeceğine inanıyor. Bu kötü gidişi sonlandıracak etkenlerden biri hiç kuşkusuz Bakkt borsasının sektöre girişi olacaktır. Daha önce duyurduğumuz üzere Bakkt, bitcoin vadeli işlemlerini 24 Ocakta başlatacak.

Bakkt Borsasının Potensiyeli

Weiss Ratings analisti Dr. Bruce Ng, Bakkt’ın potansiyelinin sektöre daha fazla kurumsal yatırımcıyı çekeceğine inanıyor. Bunun fiyatlara diker şekilde etkisi olacaktır.

Bruce Ng şöyle düşünüyor:

“Bakkt borsasının sektöre dahil olduktan sonra fiyatlara etkisi olmayacağını düşünmek neredeyse imkansız.. muhtemelen bunun etkisi çok uzun sürecek.”

Bruce Ng’ye göre Bakkt’ın piyasaya dahil olmasıyla birlikte sektöre akacak fon miktarı kripto paraları sıçrama yaptırabilir. Aynı zamanda, düzenlenmiş yapısıyla Bitcoin gözetim hizmeti sunması, OTC piyasasından bile büyük müşterileri kendine çekebilir.

Dünyanın en büyük borsası New York Menkul Kıymetler Borsasının alt kolu olan Bakkt’ın piyasaya girişi Bir çok yönden etkisi olacaktır. Öncelikle SEC, kripto paralar ile ilgili düzenlemeleri ivedilikle çıkarmasına ve de ETF’leri onaylamasına sebep olacaktır.

Ayrıca şu yazılarımıza bakmanızda yarar olacaktır:

Bakkt: Bitcoin’i neden tercih ettik? TIKLAYINIZ

Bir sonraki Bitcoin boğa koşusunu Bakkt ve Fidelity başlatacak! TIKLAYINIZ

Bakkt ve Nasdaq Bitcoin’deki gidişatı değiştirmeye geliyor. TIKLAYINIZ

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
brave