Anasayfa Bitcoin Tim Draper’in Bitcoin ısrarı, yatırımcıyı ya milyoner yapacak, ya da…
koinmedya_brave

Tim Draper’in Bitcoin ısrarı, yatırımcıyı ya milyoner yapacak, ya da…

Tim Draper’in Bitcoin ısrarı, yatırımcıyı ya milyoner yapacak, ya da…
0

Girişimci kapitalist ve yatırımcı Tim Draper’in Bitcoin ısrarı, dijital para sahasının geleceği konusunda kripto yatırımcısına umut veriyor. Yaptığı bir röportajda Bitcoin’in 2022 ya da 2023’e kadar 250,000$’a kadar ulaşacağını söyledi. Bu, daha önce geçmişte de birkaç kez yaptığı bir tahmin ve şu an yaşadığımız ayı marketine rağmen bu düşüncesini sürdürüyor.


Bitcoin’deki dalgalanma nedeni

Bitcoin, yılın başından beri değerinin %80’ini kaybetti ve bazı analistler yakın gelecekte daha fazla düşeceğini öngörüyorlar. Ancak gelecekte yeni bir fiyat artışı da yaşayabilir. Pek çok analist bunun dibe vurduktan sonra gerçekleşeceğine inanıyor.

SEC bu kez ETF’leri reddetmedi, erteledi!

Tim Draper Bitcoin’e yatırımlarını her zaman sürdürdü. Birkaç yıl önce 40,000 BTC satın almıştı ve onları henüz satmadığını söylüyor. Draper yaptığı röportajda şu anki satışların dijital marketin normal bir çalkalanması olduğunu söyledi. Ek olarak, finansal kurumların bu fiyat düşüşleri nedeniyle mutlu olduklarını çünkü resmi para piyasasını kontrol edebildiklerini söyledi.

Bitcoin ve Altcoinler adeta kabus yaşıyor!

Bitcoin’i bir “parçalayıcı” olarak tanımlayan Drapper,  bu değerlerin lansmanından hemen sonra volatil olma eğiliminde olduklarını söyledi. O’na göre,  her ne kadar yenilikler insanlığın sağlığı için iyi olsa da yüksek dalgalanmalarla çalışır.

Ayrıca “mevcut dip, dijital para kullanmaya başlayacaklar için iyi bir momentum olabilir ve bu kriz aynı zamanda bir fırsat olarak görülmelidir” düşüncesinde.

Bitcoin Cash fiyatı 100 doların altına düşer mi?

Konu hakkında Draper şunları söyledi:

“Ben krizlere daima bir fırsat gözü ile bakarım. Ve buna da aynı şekilde bakıyorum. Kripto markete girmek için tüm zamanlar iyi zamanlardır. Eğer ileri görüşlüyseniz bakacak ve şunu diyeceksiniz: ’bu daha iyi bir para birimi’. Yani tüm dünyanın onu kabulü sadece bir zaman meselesi.. Bu olduğunda resmi para ile aldığım her şeyi Bitcoin ile de alabileceğim.”

Bitcoin fiyatı artarken doların markette daha az önemi olacağını ve Bitcoin’in resmi para dünyasının bir kısmını ele geçireceğini de söyledi. Buna ek olarak Bitcoin ve diğer kriptoların bir yazılım olarak oluşturulduğunu ve daha çok para basmak için politik sorunlarla motive olan merkezi bir otoriteye ihtiyacı olmadıklarını söylüyor.

XRP’nin destek noktası kırıldı ve düşüş trendi tekrar başlıyor!

Bu makale yazıldığı esnada 67.34$ milyarlık market kapasitesi ile Bitcoin en geniş kripto para olmayı sürdürüyordu. Ve CoinMarketCap’a göre 3,428$’dan satın alınabiliyordu.

koinmedya_brave
Etiketler:
X