Home Kriptopara Haber Hukuki Haber SEC yöneticisinden Bitcoin ETF’si hakkında sert uyarı….hayal satmayın!

SEC yöneticisinden Bitcoin ETF’si hakkında sert uyarı….hayal satmayın!

SEC yöneticisinden Bitcoin ETF’si hakkında sert uyarı….hayal satmayın!

brave
0

Bitcoin ETF’si hakkında SEC üyesi Hester Pierce’dan çok ciddi uyarı geldi. Pierce bu konuya çok fazla bel bağlanmaması gerektiğinden bahsederek insanlara hayal satmayın uyarısında bulunuyor.


Bitcoin ETF’si hakkında hayaller ve gerçekler

Bitcoin ETF’si hakkında ne yazık ki hayaller ve gerçekler bir türlü bir araya gelemedi. 2018 yılını kripto para düyasının kabus yılı olarak tanımlasak hata etmeyiz. Tüm yıl boyunca bir yandan SEC onayı beklerken bir yandan da yatırımlarımız değer kaybetti. SEC’in onayı ve piyasanın yükseleceği düşüncesiyle pek çok yatırımcı çok büyük oranlarda yatırım gerçekleştirmişti ama ne yazık ki aradığını bulamadı.

SEC bu defa reddetmedi erteledi başlıklı yazımız ilginizi çekebilir

SEC başkanı uygunluk şartlarını açıkladı başlıklı yazımız ilginizi çekebilir

Kripto para sektörü gelecekte dünyamızda çok büyük bir yer alacak bundan kimsenin şüphesi yok ancak henüz taşlar tam yerine oturmuş değil.

SEC üyesi Pierce,S kripto paralara çok olumlu yaklaşan birisi ama aynı zamanda SEC’in onayına fazla önem atfedildiğini ve onayın gerçekleşmesinin epeyce bir zaman alacağını söylüyor.

Hester Pierce, beş SEC üyesinden birisi, Washington’da bir kripto para konferansında yaptığı konuşmada bu konuya değindi.

Pierce SEC’in diğer üyelerini bu yeni gelişen varlık sınıfına açık fikirle yaklaşmaları konusunda ikna etmeye çalıştığını söylüyor. ETF onayının geçmesinin çoğunluk kararı olduğunu ekleyen Pierce şöyle devam ediyor konuşmasına:

       “Çok aşırı bir beklentiye girmeyin. Bitcoin ETF’leri ya da bir kriptonun onaylanması ölüm kalım meselesi değil. Hepiniz biliyorsunuz ki ben onayın geçmesi için çok çalıştım. Arkadaşlarımın açık fikirli olmaları konusunda ikna çabalarım sonuç vermedi. Ne yazık ki onları etkileyecek bir cazibem yok”

 

Kripto para sektörü onayın 2019 başlarında gelmesini bekliyor ama Pierce’a göre onay yarın da gelebilir 20 yıl sonra da.

Kripto para sektörü kurumsallaşmaya doğru giderken Bitcoin ETF’ler ne olacak?

Piyasa şu anda en düşük yıllarından birisini yaşıyor. Kripto paraların çoğu 2017-2018 yıllarının en yükseğinden % 90 civarında düşmüş durumda. Ama tüm bunlara rağmen geleneksel finans kurumları piyasa girmeye başladı ve gittikçe de sayısı artıyor.

Önümüzdeki aylarda piyasayı önemli ölçüde etkileyecek bazı gelişmeler var. Bakkt borsasının başlaması, Nasdaq ve Fidelity’nin bu piyasaya girmesi çok olumlu gelişmeler. Pierce konuşmasında bazı tavsiyelerde bulunuyor:

“Doğru tavsiyeler alın…kayıpların çok olduğu bir ortamdayız ve hala eski vadeliler kanunları geçerli. Niyetiniz ne kadar da iyi olsa istemediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz”

Son zamanlarda SEC menkul kıymetlere benzer özelliklere sahip kripto ürünlere karşı önlemler alıyor bir yandan da ICO reklamları yüzünden ünlü kişilere cezalar yağdırıyor.

Ünlü boksör Floyd Mayweather Jr ve DJ Khaled çok büyük cezalar ödemek zorunda kaldılar. Pierce konuşmasının sonunda olumlu bir yaklaşım sergileyerek kripto piyasalarının kurumsallaşmasının gerçekleşeceğini belirtti.

ilgili yazımız : Kripto fenomenler SEC’in yeni hedefi siz olabilirsiniz

SEC işi sürüncemede bırakadursun, kripto sektörü büyümeye devam ediyor. Çok güçlü finans kurumlarının bu alana girmesi çok önemli bir gelişme. Her ne kadar SEC onayına bel bağlamayacak olsak da, bu sektörden de umudumuzu kesmeyeceğiz

ilgili yazımız : SEC başkanının kaygıları giderilirse ETF onayı tamamdır 

Paylaşabilir misiniz lütfen ?
cryptopazar_koinmedya
Etiketler:
brave